به گزارش افکارنیوز،
زیاری دبیر هیئت الزهرای مسجد دانشگاه صنعتی شریف ؛ گفت: هرساله همزمان با نهم ذی الحجه ( که مصادف با امروز 21شهریور ماه است) مراسم پرفیض دعای عرفه بعد از نماز عصر در سراسر کشور برپا می‌شود.

 

وی افزود: لذا امروز هیئت الزهرای دانشگاه صنعتی شریف نیز میزبان برگزاری این مراسم پرفیض است.

 

 

زیاری بیان کرد:مراسم قرائت دعای عرفه با حضور حجت الاسلام قاسمیان امروز (21 شهریورماه) راس ساعت15 در مسجد دانشگاه شریف آغاز می‌شود.

 

برگزاری مراسم روح بخش دعای عرفه در مسجد دانشگاه علم و صنعت
مراسم نورانی و پر فیض دعای عرفه از ساعت 15 با حضور دانشجویان استادان و مردم شهید پرور در مسجد دانشگاه علم و صنعت برگزار می‌شود.

 

محمد شریعت معاون فرهنگی اجتماعی دانشگاه علم و صنعت با اشاره به برنامه‌های این دانشگاه ویژه روز عرفه اظهار داشت: امروز مطابق سال‌های گذشته مسجد دانشگاه علم و صنعت پذیرای دانشجویان، استادان کارکنان و مردم شهید پرور و مؤمن بوده و مراسم دعای پر فیض عرفه در این مکان با حضور حاج‌آقا ابراهیم نژاد نماینده نهاد رهبری در  دانشگاه علم و صنعت برگزار می‌شود.

 

وی یادآور شد: مر اسم نورانی دعای عرفه از ساعت 3 بعد از ظهر شروع و تا قبل از غروب پایان می‌یابد که علاوه بر قرائت این دعای زیبا مراسم مدیحه سرایی به وسیله مداحان اهل بیت که از دانشجویان خود دانشگاه بوده انجام شده و مستمعان را به فیض می‌رساند.

 

معاون فرهنگی اجتماعی دانشگاه علم و  صنعت ادامه داد: امروز از ساعت 13 با حضور دانشجویان، استادان و مردم شهید پرور بر سر قبور مطهر شهدای گمنام یاد شهدای منا را گرامی داشته و نفرت و بیزاری خود را  از‌آل سعود اعلام می‌کنند.

 

وی گفت: دانشگاه علم و صنعت با وجود بودجه کم برنامه‌های فرهنگی خود را به طور دقیق و طبق برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته انجام می‌دهد.

 

مراسم پرفیض  دعای عرفه درمسجد دانشگاه صنعتی امیرکبیر
به گزارش روابط عمومی دانشگاه صنعتی امیرکبیر مراسم پرفیض دعای عرفه با حضور و سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین شیخ مهدی رضوانی و با مداحی آقای سید مرتضی محمودی برگزار می شود.

 

این مراسم ساعت 16 در مسجد دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار می شود.

 

برگزاری مراسم دعای عرفه در مسجد دانشگاه تربیت مدرس 
حجت قاسمی رییس دفتر نهاد مقام معظم رهبری گفت :مراسم پرفیض دعای عرفه با نوای حجت الاسلام روح الله اسدی کیادهی از ساعت 14 روز یکشنبه 21 شهریور ماه در مسجد دانشگاه برگزار می شود.

 

وی در ادامه این مراسم گفت:تجمع اعتراضی دانشجویان نیز به مناسبت فاجعه منا بعد از نماز ظهر و عصر از محل مسجد دانشگاه شروع می شود. 

 

گفتنی است؛ این مراسم معنوی به همت دفتر نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه برگزار می شود.

 

دعای عرفه در دانشگاه های غیر انتفاعی
علی آهومنش رئیس دانشگاه غیر انتفاعی و موسسه غیر دولتی با اشاره به برگزاری مراسم نورانی دعای عرفه اظهار داشت: به علت تعطیلی دانشگاه‌های غیر انتفاعی و اتمام ترم تابستانی دانشجویان این دانشگاه معمولا برای قرائت دعای پر فیض عرفه به مساجد محل‌های زندگی خود رفته اما کارکنان هر واحد با تجمع در موسسات غیر دولتی این دعای روح بخش را قرائت می‌کنند.

 

وی یاد‌آور شد: شروع مراسم از ساعت 15 با قرائت این دعای پر فیض عرفه و مدیحه سرایی به وسیله مداحان اهل عصمت و طهارت بوده که در این مراسم علاوه بر کارکنان دانشگاه مردم شهید پرور مومن نیز حضور پیدا می‌کنند.

 

رئیس دانشگاه غیر انتفاعی و موسسه غیر دولتی گفت: طبق برنامه‌ریزی انجام گرفته در بعضی از واحد‌های دانشگاهی کارکنان و استادان این دانشگاه با حضور در قبور مطهر شهدای گمنام این مراسم نورانی و روح بخش را بر پا می‌کنند.