به گزارش افکارنیوز،

اینترنت چیست؟ شاید این سوال در ابتدا کمی نامفهوم به نظر آید دلیلش اینست که جمعیت بسیاری از گروه جوان و نوجوان و کودک و بزرگسال درگیر استفاده این فضا به وسیله گوشی های هوشمند خود هستند.

برخی دیگر تمام زندگی خود را در این فضا می گذارنند و اطلاعات مورد نیاز خود را از فضای گسترده اینترنت تامین می کنند.

اما بهتر است در خصوص فضایی که ساعات زیادی از وقت روزانه خود را در آن م گذرانیم اطلاعاتی کوتاهی داشته باشیم، برخی از این اطلاعات می تواند برای شما جالب باشد و البته قابل تامل!

1-    عبارت www ، مخفف World Wide Web و به معنی  شبکه جهانی وب میباشد. گاهی اوقات این عبارت با عنوان W3 و Web نیز مشاهده می شود که یک رابط گرافیکی برای اینترنت است و برای نخستین بار در تاریخ ۶ اوت سال ۱۹۹۱ توسط تیم برنرز لی معرفی شد و نخستین وب سایت در همان سال ساخته شد.

2-    برآوردهای اتحادیه بین المللی مخابرات نشان می دهد که تعداد کاربران اینترنت تا پایان سال 2015 به 3.2 میلیارد نفر می رسد که تقریبا برابر با نصف جمعیت جهان است.

3-    همچنین تا پایان خرداد ۹۵ ضریب نفوذ مشترکان فعال موبایل در ایران به ۹۷.۴۸ درصد رسیده و مشترکان پهن باند سیار (اینترنت موبایل) بالغ بر ۲۱ میلیون و ۳۴۸ هزار و ۴۸۵ نفر هستند. این درحالی است که تعداد مشترکان پهن باند ثابت (اینترنت پرسرعت ADSL ) حدود ۹ میلیون و ۱۴ هزار و ۳۱۴ مشترک اعلام شده است.

4-    حدود پنج سال زمان صرف شد تا کاربران اینترنت به مرز 50 میلیون نفر در جهان برسند و این فاصله زمانی اندکی برای رسیدن به این جمعیت آماری است زیرا تلویزیون و رادیو برای جذب مخاطب تا 50 میلیون نفر به ترتیب 13 و 18 سال انتظار کشیدند.

5-    گفته می شود سرعت اینترنت در پایگاه های فضایی بیشتر از متوسط سرعت در استرالیا و متوسط سرعت در کشور یاد شده بیش از 3.5 برابر در ایران است.

6-    تنها 49 درصد ترافیک اینترنت جهان از آن کاربران حقیقی است و مابقی آن توسط ربات های رایانه ای مصرف می شود.

7-    وب سایت های نامرئی که شما در موتورهای جستجوگر آنها را نمی یابید حجم 500 برابری نسبت به وب سایت های قابل جستجو دارند.