به گزارش افکارنیوز،

محمود اسلامیان در یازدهمین همایش بزرگداشت روز خانواده و تکریم بازنشستگان کشور گفت: صندوق‌های بازنشستگی به ویژه صندوق بازنشستگی کشوری بیش از 40 سال با شکل جدید سازماندهی شده اما مشکلاتی دارد.

وی ادامه داد: به دلیل تصمیماتی که در گذشته گرفته شده بالانس اقتصادی در صندوق رعایت نشده و ورودی‌های صندوق قطع شده است به طوری که نسبت شاغلان به بازنشستگان کمتر از یک درصد شده است.

اسلامیان بیان کرد: مجموعه مشکلاتی وجود دارد که امیدواریم با درایت مسئولان حل شود. آنچه به ما مربوط است در دو حوزه باید کار شود. حوزه رسیدگی به بازنشستگان که دو اتفاق مهم در آن افتاده و نمی‌توان در این رابطه دولت گذشته را نقد نکرد چراکه تورم در سال‌های گذشته بسیار بالا بوده است.

اسلامیان ادامه داد: به دلیل اینکه افزایش حقوق بازنشستگان از سال 85 تا 92 با نرخ تورم برابر نبوده و کمتر از آن بوده 67 درصد قدرت خرید بازنشستگان کاهش پیدا کرده است.

وی تصریح کرد: دولت فعلی تورم را کم کرده و افزایش حقوق بازنشستگان در این سه سال متناسب با نرخ تورم شده اما ضایعه سال‌های گذشته همچنان سرجایش باقی مانده است.

اسلامیان از تخصیص اعتبار 6 هزار میلیارد تومانی دولت برای کم به صندوق بازنشستگی خبر داد و گفت: کف حقوق بازنشستگان از 750 هزار تومان به 900 هزار و به یک و نیم میلیون تومان افزایش یافته و ضریب 12 درصد گرفته است که امیدواریم این افزایش پلکانی حقوق در سال‌های آینده هم ادامه یابد تا این کمبود سال‌های گذشته جبران شود.

رئیس صندوق بازنشستگان کشور گفت: علی‌رغم همه مشکلات دولت طی سه سال گذشته حقوق بازنشستگان به موقع پرداخت شده و هر 31 استان کشور در شهریور ماه به صورت مستقیم و ظرف دو ساعت حقوق بازنشستگان را واریز کرده‌اند

اسلامیان گفت: سال گذشته رشد سود شرکت‌های اختصاصی صندوق 35 درصد بوده و اموالی که از صندوق رفته توسط دادستانی به صندوق بازگشته است.

وی از افزایش سقف وام قرض‌الحسنه بازنشستگان گفت: سقف وام قرض‌الحسنه دو میلیون تومان بود  و به 50 هزار نفر داده می‌شد که خوشبختانه سقف وام به 3 میلیون تومان رسیده و به 250 هزار بازنشسته پرداخت خواهد شد که ظرف دو سه هفته آینده داده می‌شود.

اسلامیان گفت: بیشتر مشکلات بازنشستگان در حوزه درمان است که در بیمارستان‌های دولتی نه خصوصی دچار مشکل می‌شوند.

وی در پایان با ابراز امیدواری نسبت به کنترل تورم توسط دولت گفت: هر کاری که از دست‌مان برمی‌آید برای بازنشستگان باید انجام دهیم چراکه عمرشان را فدای انقلاب کردند.