به گزارش افکارنیوز،

بیش از نیم میلیون جوان ژاپنی به سختی خانه‌هایشان را ترک می‌کنند.

بر اساس گزارش ایندیپندنت، آنها می‌خواهند بیرون بروند، می‌خواهند برای یافتن دوست از خانه‌هایشان خارج شوند اما نمی‌توانند.

بر اساس نظرسنجی منتشر شده توسط دولت ژاپن بیش از نیم میلیون نفر از جوانان در این کشور از جامعه دوری می‌کنند و زندگی در تنهایی خویش را به خارج شدن از خانه ترجیح می‌دهند.

این پدیده، از سوی وزارت بهداشت کشور ژاپن تحت عنوان «هیکیکوموری»(hikikomori) نامیده شده  و وزارت کار و رفاع اجتماعی این کشور این عنوان را برای افرادی که به مدت 6 ماه و بیشتر برای رفتن به مدرسه، کار، یا معاشرت از خانه خارج نشوند اطلاق کرده است.

بررسی‌ها نشان داد که  541 هزار ژاپنی بین سنین 15 تا 39 سال در انزوا زندگی می‌کنند.

با این حال، «هیکیکوموری» هنوز به عنوان یک اختلال رسمی طبقه‌بندی نشده و هیچ درمانی برای آن توصیه نشده است.

پزشکان معتقدند ترکیبی از تاثیرات روانی و تفاوت‌های فرهنگی در برخی از جوانان این احساس را در آنها بوجود می‌آورد که نیاز به عقب‌نشینی و پنهان‌شدن از دیگران دارند.

این موضوع در مردان شایع‌تر از زنان است چراکه فشار زیادی از باب موفقیت در زندگی مدرسه و حرفه روی مردان وجود دارد.

«هیکیکوموری» در میان طبقات متوسط ​​شایع‌تر است و افراد مبتلا اغلب در خانه می‌مانند و به جای خارج شدن از خانه و تعامل با دیگران، وقتشان را به بازی‌های رایانه‌ای و خواندن کتاب‌های کمیک می‌گذرانند.

تاماکی سایتو، روانشناس ژاپنی این شرایط را  تحت عنوان «عذاب در ذهن» توصیف کرده است.

وی در مصاحبه با بی‌بی‌سی جهانی می‌گوید:"آنها می‌خواهند بیرون بروند، آنها می‌خواهند با دیگران دوست شوند اما نمی‌توانند".

در عین حال این پدیده فقط به کشور ژاپن محدود نمی‌شود؛ طبق مطالعه‌ای که در سال 2015 در مورد «خلوت‌گزینی اجتماعی» یا «هیکیکوموری سبک» در ایالات متحده، چین و اسپانیا انجام شد، مستندات بسیاری در رابطه با شایع بودن این پدیده در این کشورها ارائه شده است.