به گزارش افکارنیوز،

سردار منتظرالمهدی سخنگوی نیروی انتظامی پیش از ظهر امروز در نشست خبری خود گفت: در 6 ماه نخست امسال 24 درصد رشد نزاع و درگیری را شاهد بودیم.

وی افزود: در همین مدت افزایش 34درصدی ارزش ریالی کشف کالای قاچاق و ارز را شاهد بودیم همچنین توجه به کالاهای بزرگ در دستور کار پلیس مبارزه با قاچاق کالا قرار دارد.

منتظرالمهدی گفت: به ازای هر سه ساعت یک نفر برای سومصرف مواد مخدر جان خود را از دست میدهد که این رقم در سال به 2880 نفر می رسد.

وی ادامه داد: در این مدت افزایش 124 درصدی کشف مواد مخدر را شاهد بودیم که در این میان مرفین در مقام اول کشفیات قرار گرفته است.

سخنگوی ناجا اضافه کرد: افزایش ده درصدی دستگیر شدگان در این حوزه و کاهش هشت درصدی تشکیل پرونده های قضایی یکی دیگر از آمار مربوط به این حوزه بوده است.

منتظرالمهدی درباره حوزه پلیس فتا نیز گفت: افزایش 48درصدی جرایم رایانه ایی در نیم سال اول 95 به ثبت رسیده است.

وی افزود: کلاهبرداری مالی با اکتساب 81 درصد در رتبه اول در این حوزه قرار می‌گیرد و بیش ترین آسیب های فضای مجازی طیف سنی نوجوانان و جوانان را در برمی گیرد.

سخنگوی ناجا گفت: از 26 تا 29 اسفند ماه نمایشگاه ایپا در مصلی بزرگ امام خمینی برگزار می شود که بیش از 300شرکت داخلی و خارجی محصولات خود را به نمایش میگذارند.

منتظرالمهدی افزود: قرارگاه اربعین بالافاصله از اربعین سال گذشته فعالیت خود را ادامه داده است.

وی افزود: گذرنامه های افرادی که درخواست گذرنامه کرده اند حداکثر ظرف 72ساعت به دست افراد می رسد و این زمان ممکن است به 48 ساعت هم کاهش پیدا کند بشرط تکمیل مدارک.

سخنگوی ناجا گفت: هموطنان این موضوع را بدانند که امکان خروجی بدون گذرنامه رسمی وجود ندارد.