به گزارش افکارنیوز،

حمیدرضا کفاش صبح امروز در مراسم افتتاحیه راهیان نور دانش‌آموزی کشور که در شبستان امام خمینی(ره) حرم حضرت معصومه(س) برگزار شد، اظهار کرد: آموزش و پرورش با حضور 150 هزار ایثارگر فرهنگی، 28 هزار جانباز و 4 هزار آزاده و 14 هزار و 500 فرزند شهید شاغل در مدارس کشور افتخار دارد که در بخشی از تاریخ سرافراز انقلاب اسلامی در مقابله با دشمنان اسلام به خوبی درخشیده است.

وی حراست از ارزش‌های دفاع مقدس را از اولویت‌های آموزش و پرورش دانست و اضافه کرد: رهبر انقلاب اسلامی و رئیس جمهور نسبت به اعزام دانش‌آموزان به سمت مناطق عملیاتی تاکیدات بسیاری داشته‌اند، بسیج دانش‌آموزی نیروی برجسته دانش‌آموزی است که در اهداف مورد نظر سند توسعه رسالت مشخصی را بر عهده دارد.

معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش با تاکید بر اینکه دستاوردهای انقلاب اسلامی بدون دفاع مقدس دست‌یافتنی نبوده است، تصریح کرد: ترویج آموزه‌های دفاع مقدس یکی از نتایج راهیان نور است به همین علت به این برنامه تربیتی در نظام آموزش و پرورش به صورت ویژه نگاه می‌شود.

وی از همکاری مطلوب میان بسیج دانش‌آموزی و وزارت آموزش و پرورش یاد کرد و افزود: آموزش و پرورش راهیان نور را مکمل فعالیت‌های فرهنگی می‌داند و افتخار دارد که با تمام ظرفیت‌ها در خدمت بسیج برای اعزام دانش‌آموزان به مناطق عملیاتی تلاش می‌کند.

کفاش با بیان اینکه امسال اعزام دانش‌آموزان به صورت گسترده‌تری انجام می‌شود، تصریح کرد: به برکت حضور دانش‌آموزان در راهیان نور، مدارس کشور نورانی می‌شود زیرا بازگشت این افراد از راهیان نور امر به معروف و نهی از منکر، پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی و گسترش فعالیت‌های فرهنگی در مدارس را به دنبال دارد.

وی با اشاره به اینکه آموزش و پرورش راهیان نور را یک حرکت ارزشمند و تاثیرگذار می‌داند، ادامه داد: طی سال‌های برگزاری اردوهای راهیان نور مراکز مختلف اجرایی مشارکت مطلوبی داشته و خانواده‌های دانش‌آموزان علاوه بر استقبال خود بخشی از هزینه‌های راهیان نور را تامین می‌کنند.

معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش از شور و اشتیاق دانش‌آموزان برای حضور در اردوهای راهیان نور یاد و خاطرنشان کرد:‌ فرهنگیان حافظان انقلاب اسلامی هستند و با توجه به رسالت‌های خود با بسیج و سپاه همکاری داشته و به این همکاری افتخار می‌کند.

وی حضور مسؤولان ملی در مراسم افتتاحیه راهیان نور دانش‌آموز را نشان از اهمیت این مراسم دانست و گفت: امیدواریم با عنایت حضرت معصومه(س) اعزام دانش‌آموزان به مناطق عملیاتی غرب و جنوب کشور به شیوه مطلوبی انجام شود.