به گزارش افکارنیوز،

داود روستایی قائم مقام سازمان دانش آموزی کشور در خصوص «برگزاری جشن عاطفه‌ها در مدارس کشور»، اظهار داشت: جشن عاطفه‌ها امروز در سطح 100 هزار مدرسه اجرا می‌شود که این جشن کار مشترک سازمان دانش‌آموزی و کمیته امداد امام خمینی(ره) است که با کمک دانش‌آموزان، معلمان و مدیران مدارس اجرایی خواهد شد.

وی با بیان اینکه مراسم نمادین جشن عاطفه‌ها امروز در شهر قم و با حضور حمیدرضا کفاش معاون فرهنگی و پرورشی وزیر آموزش و پرورش برگزار می‌شود، افزود: هدف اصلی برگزاری این جشن، انتقال فرهنگ انفاق به دانش‌آموزان در سطح مدارس است.

روستایی یادآور شد: تمامی هدایایی که به صورت نقدی و یا غیرنقدی در مدارس جمع‌آوری می‌شود، بلافاصله توسط شورای مدرسه در بین دانش‌آموزان نیازمند همان مدرسه و در صورت عدم وجود دانش‌آموزان نیازمند در این مدارس، با کمک انجمن اولیاء و مربیان بین دانش‌آموزان همان شهر توزیع می‌شود. 

قائم مقام سازمان دانش‌آ‌موزی تأکید کرد: تمامی عملیات اجرایی جشن عاطفه‌ها در مدارس کشور توسط دانش‌آموزان پیشتازان و فرزانگان انجام خواهد شد که شامل طراحی صندوق و توزیع بین دانش‌آموزان مدارس است؛ ضمن اینکه دانش‌آموزان پاکت‌هایی برای جمع‌آوری کمک‌های والدین خود به منازل برده و نسبت به جمع‌آوری این کمک‌ها اقدام می‌کنند. 

روستایی با اشاره به جمع‌آوری کمک‌های دانش‌آموزان در سال تحصیلی گذشته تصریح کرد: در سال تحصیلی گذشته در جشن عاطفه‌ها 22 میلیارد تومان وجه نقد جمع‌آوری شد که بین دانش‌آموزان نیازمند توزیع شد.