به گزارش افکارنیوز،

حجت‌الاسلام والمسلمین محی‌الدین بهرام محمدیان رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی در یازدهمین همایش تجلیل از مؤلفان و پدیدآورندگان مواد و رسانه‌های آموزشی که در سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی برگزار شد، اظهار داشت: با همکاری حدود یک هزار نفر شامل مولفان این سازمان، اساتید خارج از سازمان، اعضای هیأت علمی دانشگاه ها از بخش های دولتی و غیردولتی موفق شدیم ۲۰۰ عنوان آموزشی را تولید کنیم. 

وی ادامه داد: سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی همیشه کتاب تولید کرده است اما هیچ سالی به این حجم کتاب، تولید نکرده است.

حجت‌الاسلام والمسلمین محمدیان با بیان اینکه گام های دقیقی برای تولید کتاب درسی طی شده است، تصریح کرد: در بخش فنی و حرفه ای، ۱۰ سند راهبردی با همکاری ۷۰۰ نفر از صاحبان حِرَف برای تولید محتوای آموزشی تولید شده است.‌

وی با بیان اینکه امسال مفتخریم که توانسته ایم علی رغم کاستی ها، مهر را با آرامش شروع کنیم، گفت: بعضی وقت ها شتاب زدگی ها و فشارها از بیرون شاید انرژی و استعداد را بگیرد اما وزیر آموزش و پرورش سپر بلای این امواج بودند. 

معاون پژوهشی وزیر آموزش و پرورش افزود: در جریان تألیف کتب درسی، برخی ها سؤال می پرسیدند چرا ساعت فلان درس کم شده است در حالی که این افراد از مجموعه کل جریان مطلع نبودند؛ برنامه درسی یک پیکره واحد است و باید آن را تماماً دید. 

وی اظهار داشت: برای سال تحصیلی ۹۷-۹۶، آماده ایم محتوای کتاب پایه های یازدهم و دوازدهم را همزمان به اتمام برسانیم تا کسانی که بعد از ما متصدی امور می شوند، هیچ نگرانی نداشته باشند؛ چون سال آینده در این زمان، استقرار دولت جدید است.