به گزارش افکارنیوز،

ابوالفضل قناعتی با اشاره به راهکارهای مدیریت شهری برای نوسازی ناوگان فرسوده مینی بوس ها گفت: در شهر تهران هزار و ۲۵۰ مینی‌بوس فرسوده وجود دارد که تاکنون ۱۲۰ مینی‌بوس نوسازی شده اند. در حال حاضر صاحبان این مینی‌بوس ها می‌توانند مینی‌بوس فرسوده‌شان را ۱۰ میلیون تومان اسقاط کرده، ۲۰ میلیون تومان از شهرداری وام بلاعوض گرفته و با پراخت ۲ میلیون تومان یک دستگاه تاکسی نو دریافت کنند. همچنین افرادی که تاکید دارند حتما مینی بوس‌شان نوسازی شود می‌توانند به جز بهرمند شدن از امکانات اسقاط ۱۰ میلیونی و وام بلاعوض ۱۰۰ میلیون تومان از خودروسازانی که مینی‌بوس تولید می کنند وام با بهره ۱۲ درصد دریافت کرده و دوباره صاحب مینی بوس شوند.

قناعتی با تاکید بر اینکه ۹۰۰ مینی‌بوس فرسوده‌ای که در حال حاضر در شهر تهران در حال تردد است از ۳۰ مهر ماه امکان تردد در محدوده زوج و فرد را نخواهند داشت و باید هرچه سریع تر مینی‌بوس فرسوده خود را تعیین تکلیف کنند.

به گفته قناعتی در مسیرهایی که در حال حاضر مینی‌بوس‌ها در حال سرویس‌دهی هستند از خودروهای ون استفاده می شود.

عضو هیات رئیسه شورای شهر تهران در خصوص نوسازی ناوگان تاکسیرانی نیز گفت: تاکنون ۵ هزار تاکسی فرسوده در تهران با اولویت خروج تاکسی های پیکان نوسازی شده و پیش بینی می کنیم تا پایان سال ۵ هزار تاکسی فرسوده دیگر نیز نوسازی شوند.

وی همچنین از خدمات‌رسانی ۴۸۰۰ تاکسی به عنوان سرویس مدارس استثنایی خبر داد و گفت: این تاکسی ها به صورت رایگان به دانش‌آموزانی که دارای محدودیت جسمانی هستند خدمات‌رسانی می کنند.