به گزارش افکارنیوز،

 وی افزود: مقرر شده که از ابتدای آبان ماه سال جاری در محدوده طرح زوج یا فرد برگه معاینه فنی خودروها توسط دوربین‌های پلاک خوان چک شود. وی تاکید کرد: با توجه به استقبال مردم و در جهت هماهنگی‌های فنی بیشتر مقرر شد که اجرای این طرح از آبان ماه آغاز شود؛ به‌طوری که دوربین‌ها از ساعت 6:30 صبح تا ساعت 19 در روزهای عادی و در روز پنج‌شنبه از 6:30 صبح تا ساعت 13 برگه معاینه فنی خودروها را از طریق خواندن پلاک چک می‌کنند.

رئیس پلیس راهور ناجا از شهروندان پایتخت درخواست کرد ظرف مدت باقی مانده برای اخذ برگه معاینه فنی اقدام کنند و این کار را به روزهای پایانی موکول نکنند؛ چرا که ازدحام مراجعه خودروها به مراکز معاینه فنی در روزهای آخر افزایش می‌یابد. سردار مهری تاکید کرد: شهروندان پس از اخذ برگه معاینه فنی از مراکز معتبر تعیین شده، حتما صحت برگه معاینه فنی خود را از طریق مراجعه به سامانه یکپارچه معاینه فنی به آدرس www.symfa.moi.ir چک کنند و از صحت آن اطمینان حاصل کنند.

 طرح زوج و فرد با مختصات جدید از اول مهر امسال از طریق الزامی کردن داشتن گواهی معاینه فنی خودرو در محدوده همیشگی طرح زوج و فرد کلید خورد، اما طی چند روز ابتدایی پاییز، تشکیل صف‌های 2 کیلومتری خودرو در معابر مجاور مراکز معاینه فنی مانع از تجهیز همه خودروها به این گواهی برای کسب مجوز تردد در مرکز شهر شد. به این ترتیب در پنجمین روز اجرای این طرح پلیس راهنمایی و رانندگی برای رعایت حال پایتخت‌نشینان اجرای این طرح را تا زمان نامشخصی لغو و از جریمه مالکان خودروهای با عمر بیش از پنج سال که ملزم به اخذ گواهی معاینه فنی هستند اما به دلیل ظرفیت محدود مراکز امکان دریافت آن را نیافته‌اند، جلوگیری کرد.