به گزارش افکارنیوز،

مدیرکل پیش‌بینی و هشدارسریع سازمان هواشناسی جو اکثر مناطق کشور را طی سه روز آینده پایدار اعلام کرد و گفت: البته برای برخی مناطق استان‌های کرمان، یزد، هرمزگان، شرق فارس و جنوب سیستان و بلوچستان افزایش ابر، وزش باد و بارش پراکنده، گاهی همراه با رعد و برق پیش‌بینی می‌شود.

 احد وظیفه درباره وضعیت آب و هوایی کشور طی سه روز آینده، گفت: بر اساس داده‌ها و نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی در روزهای پنجشنبه و جمعه، عبور موج سطوح زبرین جوی در ساعات بعد از ظهر و اوایل شب را خواهیم داشت.

وی افزود: همچنین برای برخی مناطق استان‌های کرمان، یزد، هرمزگان، شرق فارس و جنوب سیستان و بلوچستان افزایش ابر، وزش باد و بارش پراکنده، گاهی همراه با رعد و برق پیش‌بینی می‌شود.

وظیفه با بیان اینکه بارش در ارتفاعات مرکزی استان کرمان از شدت بیشتری برخوردار خواهد بود، ادامه داد: بر این اساس در دامنه این منطقه امکان بروز سیل و آبگرفتگی معابر وجود دارد.

وی، جو سایر مناطق کشور را طی سه روز آینده، جوی پایدار و سکون نسبی هوا برای غالب مناطق کشور پیش‌بینی کرد و گفت: این وضعیت در روز شنبه برای شهرهای بزرگ و صنعتی غبار صبحگاهی و انباشت آلاینده‌ها را به همراه خواهد داشت.

به گفته وظیفه، هوای تهران در روز پنجشنبه صاف بوده و بیشترین و کمترین دمای هوا نیز ۲۸ و ۱۸ درجه سانتی‌گراد است. در روز جمعه نیز هوای پایتخت صاف و حداکثر و حداقل دمای هوا ۲۸ و ۱۸ درجه سانتی گراد خواهد بود. همچنین در روز شنبه هوای تهران صاف تا قسمتی ابری و گاهی همراه با غبار صبحگاهی و حداکثر و حداقل دما نیز ۲۷ و ۱۰ درجه سانتی‌گراد خواهد بود.