به گزارش افکارنیوز،

اسماعیل دوستی ضمن بیان این مطلب گفت: پلیس راهور از‌‌ همان ابتدا مخالف ۱۰۰ درصدی اجرای طرح LEZ بود و دلایل خاص خود را نیز داشت ازاین‌رو پیش‌بینی می‌شود که با دلایل موجود این طرح در زمان اعلام‌شده از سوی پلیس راهور نیز اجرایی نشود.

وی ادامه داد: ازجمله دلایل مخالفت پلیس راهور، آماده نبودن زیرساخت‌های حمل‌ونقل عمومی در شهر تهران است زیرا در صورت عدم ورود خودروها به این محدوده مسافران زیادی نمی‌توانند به مقصد برسد هم‌اکنون سامانه حمل‌ونقل عمومی همچنین تاکسی فراخور نیاز شهر تهران با کمبود مواجه است.

این عضو کمیسیون عمران شورای شهر تهران، بابیان اینکه هنوز سامانه ملی و یکپارچه معاینه فنی در کشور راه‌اندازی نشده است، گفت: به دلیل نبود این سامانه خودروهایی که از شهرستان به تهران بیایند نمی‌توانند به محدوده LEZ ورود کنند و این مشکل جدی است که موجب شده تا پلیس راهور مخالفت خود را با این طرح عنوان کند.

وی گفت: در حال رایزنی با پلیس راهور برای جلب موافقت در اجرای این طرح هستیم ازاین‌رو به‌زودی جلسه مشترک با حضور شهرداری تهران، پلیس راهور و شورای شهر تهران خواهیم بود. البته شاید محورهای از شهر برای عدم اجرای این طرح مشخص شود و اجرای طرح LEZ مرحله‌ای در شهر تهران انجام شود.

دوستی گفت: با این حساب احتمال کاهش محدوده طرح LEZ وجود دارد اما درنهایت مادامی‌که پلیس راهور موافقت نکند ضمانتی برای این طرح وجود ندارد. البته کمیسیون عمران شورای شهر تهران درصدد جلب رضایت پلیس است اما اصراری برای اجرای آن ندارد.