به گزارش افکارنیوز،

اداره‌کل مطبوعات و خبرگزاری‌های داخلی برای ساماندهی پایگاه‌های خبری با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد: «ضمن تشکر از افرادی که در راستای فعالیت قانونی برای کسب مجوز پایگاه خبری از هیئت نظارت بر مطبوعات اقدام کرده‌اند، اعلام می‌شود پس از انتشار اطلاعیه سوم مهر ماه که در آن مهلت 15 روزه برای ثبت تقاضای مجوز اعلام شده بود تا‌کنون بیش از 180 پایگاه خبری فاقد مجوز به ثبت درخواست در سامانه جامع رسانه‌های کشور اقدام کرده‌اند.

به موجب قانون مطبوعات، فعالیت رسانه‌ها مستلزم دریافت مجوزهای قانونی است و مطابق ماده واحده مصوبه آذرماه 1388 مجلس شورای اسلامی، پایگاه های خبری نیز مشمول این قانون هستند.

با توجه به پایان ضرب‌الاجل تعیین شده، روز شنبه 24 مهر ماه فهرست پایگاههای خبری فاقد مجوز به مراجع ذیربط ارسال خواهد شد.

سایت‌های خبری فاقد مجوزی که تا‌کنون اقدام به درخواست مجوز از هیئت نظارت بر مطبوعات نکرده‌اند صرفا تا قبل از روز شنبه فرصت دارند در سامانه جامع رسانه‌های کشور به نشانی www.e-rasaneh.ir تقاضای دریافت مجوز از هیئت نظارت بر مطبوعات را ثبت کنند.

با توجه به الکترونیکی بودن فرآیند درخواست مجوز، متقاضیان محترم می‌توانند پس از ثبت اطلاعات و مدارک بصورت الکترونیکی از نحوه رسیدگی به پرونده تا حصول نتیجه از همان طریق مطلع شوند.»