به گزارش افکار نیوز، بعد از برملا شدن حقوق های نجومی، پرداخت حقوق های 100 تا 200 میلیون تومانی و چالش جدی دولت در این زمینه، اصلاح طلبان تندرو و همچنین مسئولین دولتی در اقدامی فرار به جلو و برای انحراف افکار عمومی و مردم، موضوع املاک نجومی در شهرداری تهران را مطرح کردند.

در همین راستا سایت معماری نیوز وابسته به اصلاح طلبان، برخی از اعضای شورای شهر و مسئولین شهرداری را به رانت خواری و غارت املاک عمومی متهم کرد که با شکایت مسئولین این سایت فیلتر و مسئول سایت هم با دستور قضایی بازداشت شد.

همچنین نمایندگان اصلاح طلب مجلس ابتدا موضوع تحقیق و تفحص از شهرداری تهران را به جریان انداختند و اخیرا مسعود پزشکیان یکی از چهره های شاخص اصلاح طلب در مجلس شورای اسلامی از  برخورد قهر آمیز شهرداری تهران با رسانه ها سخن گفت.

اما آنچه در این میان اهمیت دارد این است که کارشناسان و فعالان سیاسی معتقدند که این دولت و اصلاح طلبان هستند که برخورد قهر آمیز با رسانه ها و منتقدان خود دارند چرا که علاوه بر توهین آشکار چند سایت و رسانه اصولگرا یا مسدود شده و یا تحت فشار قرار گرفتند.

کم سواد، بی شناسنامه، متوهم و بدون شناخت از دین، عصر حجری، ترسو، بزدل سیاسی، آرزوی جهنم، عقب مانده، دروغگو، اقلیت کوچک افراطی، تندرو و تازه به دوران رسیده، از جمله ادبیات حسن روحانی رئیس جمهور برای مخالفان و منتقدان سیاسی اش فقط در طول یک سال است.

در هین زمینه افکار نیوز به بررسی سخنان رئیس جمهور از بهمن سال 92 تا آذر سال 93 پرداخت که رئیس دولت یازدهم حداقل در 20 مورد برخورد توهین آمیز و تندی با رسانه ها و منتقدان خود داشت که به برخی از این موارد اشاره می شود.

 

رئیس جمهور در روز سه شنبه 15 بهمن 93 در اجلاس روسای دانشگاه‌ها، پژوهشگاه‌ها، پارک‌های علم و فناوری و مراکز آموزشی و تحقیقاتی در دانشگاه شهید بهشتی تهران منتقدان خود را «کم سواد» خطاب کرد و گفت: فقط یک عده معدود که از جای معدود تغذیه می‌شوند. آنها باید حرف بزنند. آنها هم البته حرف بزنند اشکال ندارد، نقد کنند اشکال ندارد، چرا یک عده کم‌سواد بیایند حرف بزنند؟ استادان دانشمند ما بزرگان دانشگاه ما خصوصی چرا حرف می‌زنند وا نمی‌آیند در میدان.

روحانی در روز سه شنبه نهم اردیبهشت 93 در مراسم افتتاحیه بیست و هفتمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران منتقدان و مخالفان خود را «بی شناسنامه» توصیف کرد و گفت : از همه می‌خواهیم با شناسنامه حرف بزنند. بگویند از کجا هستند، وابسته به کدام جناح هستند و با نام جناح خود سخن بگویند نه با نام ملت ایران.

وی روز شنبه دهم خرداد 93 در در جمع کارکنان سازمان حفاظت محیط زیست منتقدان خود را «متوهم و بدون شناخت از دین» توصیف کرد و گفت: اما نمی دانم چرا بعضی ها که از سر بیکاری دچار توهم هستند مدام غصه دین و آخرت مردم را می خورند در حالیکه نه می دانند دین چیست و نه آخرت.  

رئیس جمهور در روز پنج شنبه 22 خرداد 93 در جشن بزرگ انتظار و امید مخالفان و منتقدان خود را «عصر حجری» دانست و گفت: مگر بناست کسی فرهنگ را در کپسولی کند و در نسخه ای بنویسد و از داروخانه ای باید آن کپسول را خریداری کنیم؟ گویی عده ای هنوز در دوران حجر می اندیشند و فکر می کنند.

روحانی در روز دوشنبه 20 مرداد 93 در همایش روسای نمایندگی های ایران در خارج از کشور مخالفتن خود را «ترسو و بزدل سیاسی» خطاب کرد و با «آرزوی جهنم» برای آنها،  گفت: بروید صورت مذاکرات سالیان دراز گذشته را بخوانید من اینقدر دیدم بعضی ها هراسان زندگی می کنند و چون خود اعتماد به نفس ندارند گفت کافر همه را به کیش خود پندارد دیگران را هم این چنین می بینند ناچار شدم چند مورد مذاکرات خودم را با دیپلماتهای هسته ای بیاورم با اینکه عرفش این نبود این کار را من کار کردم تا بخوانند و ببینند ترسوها یک عده به ظاهر شعار می دهند ولی بزدل سیاسی اند هر وقت می خواهد مذاکره شود عده ای می گویند ما هم داریم می لرزیم خوب به جهنم، بروید یک جای گرم برای خودتان پیدا کنید. چکار کنیم خداوند شما را ترسو و لرزان آفریده ما چکار کنیم.

وی همچنین در این روز مخالفان خود را «عقب مانده» توصیف کرد و گفت: بعضی افراد حرف‌های قشنگی می‌زنند که برای یک قرن و نیم قرن پیش است ؛یک مقدار از تاریخ عقب هستند ولی حرف‌هایشان قشنگ است.

رئیس جمهور در جلسه هیئت دولت در 22 مرداد 93 مخالفان خود را «دروغگو» توصیف کرد و گفت: گروه و اقلیتی وجود دارند که نه منتقد و نه مخالف دولت هستند و طی 9 الی 10 ماه گذشته، مشغول کارشکنی و اتهامات ناروا و دروغ‌پراکنی می باشند که البته دولت در مقابل آنها هم صبر و تحمل کرده و باز هم این کار را ادامه خواهد داد.

روحانی در روز پنج شنبه 30 مرداد 93 در دیدار با ایثارگران، نخبگان و برگزیدگان استان اردبیل مخالفان خود را «اقلیت کوچک افراطی» برشمرد و گفت: اقلیت کوچکی هم اگر فکر می‌کنند، «راه» افراط است، آنها نیز به همین مسیر اعتدال که قرآن است، بیایند، ما امت وسط و امت معتدل هستیم. البته در دنیایی که ما زندگی می‌کنیم در چارچوب قانون باید قواعد بازی را نیز بپذیریم.

وی در روز دانشجور در 16 آذر سال 93 منتقدان خود را «تازه به دوران رسیده» خطاب کرد و گفت: یک عده تازه دوران رسیده که ما البته به آنها هم احترام می‌گذاریم ،نمی‌خواهد نسبت به آینده و ارزش‌های انقلاب و اسلام دل‌نگران باشند.

حال با این ادبیات رئیس جمهور قضاوت بر عهده خوانندگان گذاشته می شود که آیا شکایت از یک سایت به دلیل انتشار اخبار کذب، برخورد قهر آمیز است یا حداقل 20 توهین به رسانه ها و منتقدان در کمتر از یک سال؟.

علیرضا تهرانی