به گزارش افکارنیوز،

حجت‌الاسلام والمسلمین حسن نوروزی درباره قرائت گزارش کمیسیون اصل 90 از واردات محصولات «تراریخته» اظهار کرد: گزارشی که در کمیسیون اصل 90 بررسی و قرائت می‌شود، اثرگذار است.

وی ادامه داد: هر موضوعی که در کمیسیون خوانده می‌شود حکم کیفرخواست را دارند یعنی همانند حکم قضایی است و تاثیر‌گذار خواهد بود.

این عضو کمیسیون اصل 90 در پاسخ به این سؤال که آیا قرائت کمیسیون اصل 90 می‌تواند مبنای تصمیم‌گیری برای جلوگیری تولید و واردات محصولات تراریخته باشد، گفت: بله صد‌در‌صد می‌‌تواند در تصمیم اثر‌گذار باشد چرا که کمیسیون   صد‌در‌صد مبنا است.

نوروزی تصریح کرد: گزارش کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی در واقع نظر کلی مجلس است چون در صحن خوانده می‌شود و می‌تواند اثر‌بخشی مطلوبی داشته باشد.

وی متذکر شد: چونکه این گزارش در مجلس قرائت می‌شود و نمایندگان هم با اجماعشان بر آن صحه می‌گذارند، بسیار تاثیر‌گذار خواهد بود و نظر کمیسیون، نظر کلی نمایندگان مجلس است.

این عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس با بیان اینکه کمیسیون حقوقی و قضایی نیز می‌تواند به موضوع واردات محصولات تراریخته ورود کند، افزود: کمیسیون قضایی هم می‌تواند از جنبه حقوقی پیگیر این محصولات باشد.

نوروزی تاکید کرد: اگر نمایندگان عضو کمیسیون حقوقی و قضایی متوجه شوند که محصولات تراریخته اثرات منفی در کشاورزی و سلامت مردم دارند، ورود جدی خواهند کرد و با متخلفان برخورد می‌شود.

وی تصریح کرد: باید هر لحظه مراقب دشمنان و دسیسه‌های آنان باشیم چرا که آنها نه تنها با نظام اسلامی دشمن هستند بلکه با اصل ایرانیان نیز عداوت دارند.

به گزارش تسنیم، کمیته اقتصادی کمیسیون اصل نود مجلس در حال تدوین گزارشی درباره ورود محصولات تراریخته به کشور است و در آینده‌ای نزدیک این گزارش در صحن علنی کمیسیون قرائت و سپس به  هیئت رئیسه مجلس ارائه می‌شود تا در صحن علنی مجلس قرائت شود.

کمیسیون کشاورزی نیز در رابطه با واردات محصولات تراریخته به کشور در حال تدوین گزارش است.