به گزارش افکارنیوز،

سلمان خدادادی، رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: در سال 91 قوه قضائیه موظف شد تا در 2 سال اول تصویب قانون حمایت از خانواده، شعبات رسیدگی به اختلافات خانوادگی را در تمامی شهرستان ها راه اندازی کند که با گذشت 4 سال، هنوز این قانون حتی در یک مورد هم اجرایی نشد.

وی تصریح کرد: واضح است که برای راه اندازی شعبات در تمامی شهرستان ها به اعتبار و امکانات قابل توجهی از جمله ساختمان، معمار، قاضی، مشاور و ... نیازمند هستیم که در راستای اجرای این قانون، هیچ تلاشی از سوی قوه قضائیه انجام نشده است.

خدادادی در پاسخ به این سوال که چرا مجلس شورای اسلامی به عنوان یکی از واحد های نظارتی به این موضوع ورود نکرده است، افزود: مجلس تنها می تواند با تذکر کتبی، عدم اجرای قوانین را به دستگاه‌ها یادآوری کند، بنابراین اگر هر یک از دستگاه‌ها با چنین گوشزدهایی، به .وظایف خود عمل می کردند، شاهد این حجم وسیع از قوانین اجرا نشده در کشور  نبودیم

رئیس کمیسیون اجتماعی گفت: هر کدام از دستگاه‌ها، نهادها و وزارتخانه‌ها باید در اجرای قوانین وضع شده، مسئولیت‌پذیر باشند و در غیر این‌صورت اگر تمام نمایندگان را جمع کنیم هم نمی‌توانیم قانون‌های اجرا نشده را پیگیری و دنبال کنیم.