به گزارش افکارنیوز،

محسن سرخو عضو کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران در تذکری در جلسه امروز شورای شهر تهران از برخی ابهامات در پروژه بزرگ مگامال در شهرک اکباتان خبر داد.

وی با اشاره به اینکه این طرح در سال 82 و برای ساخت در زمینی به متراژ 198 هزار متر مربع به صورت مشارکت بین شهرداری تهران و یک شرکت مالزیایی مجوز ساخت گرفته است گفت: قرار بود در این پروژه 35 هزار متر آن مگامال ساخته شود و باقی زمین به صورت فضای سبز تبدیل شود. در این پروژه سهم شهرداری 51.6 درصد و سهم شرکت مالزیایی 48.4 درصد تعیین شده بوده است. آورده شهرداری زمین و پروانه‌های مربوطه برای ساخت و سهم شرکت مالزیایی تامین هزینه ساخت بوده است. در سال 89 شرکت مالزیایی یک پیمانکار جدید به نام آرجین را برای ساخت پروژه انتخاب کرده است که در شروع ساخت این پروژه حتی یک ریال به پیمانکار پرداخت نشده است. شرکت مالزیایی توسط دو نفر به اسامی ر. الف که ایرانی‌الاصل است و  ع- ب که مالزیایی است تاسیس شده است و نکته جالب اینکه این شرکت سابقه خاصی به جز فروش سی‌دسی و فیلم‌های مجاز و غیرمجاز نداشته است. سال 88 شرکت مهرگان متعلق به تعاونی نیروی انتظامی 49 درصد سهام شرکت خارجی را خریداری کرده است، شهرداری هم بخشی از سهام خود را به مبلغ 290 میلیارد تومان به شرکت جهان می‌فروشد.

عضو کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر در ادامه با ابراز تعجب افزود: شرکت جهان پس از 2 ماه سهم خود را با رقم 70 میلیارد بیشتر به رقم 360 میلیارد تومان به بانک شهر فروخته است.

سرخو وجود چنین ابهامات و روندی را نیازمند توضیح شهرداری دانست.