به گزارش افکارنیوز،

 احمد میدری در همایش رفاه اجتماعی، نگاهی به گذشته و چشم انداز آینده گفت: پیشرفت‌های خوبی در شاخص‌های توسعه‌ای داشته‌ایم به‌طوری که در سال 1990، 5 درصد کودکان ایران دچار سوء تغذیه بودند اما در سال 2014 به 3 درصد رسید.

وی افزود: همچنین شاخص کوتاه قدی از 26 به 7 درصد رسیده است. در شاخص مرگ و میر کودکان کمتر از پنج سال نیز از پنج به 1.7 درصد رسیده و قابل قبول است.

معاون وزیر رفاه گفت: گزارش بین المللی ایران در زمینه توسعه انسانی بیانگر رشد خوبی از لحاظ توسعه انسانی داشته و شاخص خود را به 0.740 افزایش داده ایم.همچنین میانگین سنوات تحصیلی از 4 به 8 سال رسیده و درآمد ناخالص ملی ما نیز بر اساس قدرت خرید بین المللی 52 درصد افزایش یافته است.

 

وی در رابطه با شاخص مبتلایان به ایدز گفت: در ایران در سال 2000، حدود 2400 مبتلا به ایدز شناسایی شدند که امروز به 31 هزار مورد رسیده است اما باز هم وضعیت ما نسبت به جوامع دیگر بهتر است.

 

معاون وزیر رفاه افزود: تأثیر جنگ بر وضعیت مردم بسیار پیچیده است و تلفات انسانی شاید نوک کوه یخ باشد. فقر تبعاتی در دنیا دارد و داعش از همین فقرا سرباز می گیرد و هر فقیری یک سرباز بالقوه داعش و یک تروریست بالقوه در دنیاست. 

 

وی با بیان اینکه همه گروه‌ها و اقشار مردم از هنرمندان گرفته تا طرفداران محیط زیست همه مدافع صلح هستند، گفت: همه طرفداران صلح باید برای مقابله با فقر با یکدیگر متحد شوند و خیرین نیز شرکای اجتماعی دولت ها در امر فقرزدایی هستند.