به گزارش افکارنیوز،

سید محمد بطحایی در حاشیه مراسم نمادین سومین دوره المپیاد ورزشی درون مدرسه‌ای در جمع خبرنگاران در پاسخ به پرسش خبرنگاری پیرامون بازداشت‌های اخیر در صندوق ذخیره فرهنگیان و نیز نگرانی و ناراحتی معلمان از تخلفات صورت گرفته در این صندوق، تصریح کرد: مشکلاتی در این صندوق وجود داشته و دارد که مقامات قضایی با جدیت این موضوع را پیگیری می‌کنند. 

وی ادامه داد: از ورود قوه قضائیه به این موضوع خوشحال هستیم و مشاهده می‌کنیم با جدیت و بدون هرگونه ملاحظه‌ای، هر فردی که در مظان اتهام باشد با جدیت و فوریت احضار می‌شود و مورد بررسی قرار می‌گیرد.

سرپرست وزارت آموزش و پرورش افزود: بعضی افراد مصاحبه‌هایی در رسانه‌ها انجام می‌دهند و اعداد و ارقامی ارائه می‌کنند که اکثر این ارقام پایه و اساس ندارد و درخواست می‌کنیم کسی که اسناد و مدارکی دارد در زمینه فساد مالی در صندوق ذخیره فرهنگیان به قوه قضائیه جهت پیگیری ارائه دهند.

بطحایی با بیان اینکه اعلام عدد و ارقام درخصوص تخلفات صندوق ذخیره فرهنگیان فقط ذهن معلمان را مشوش و نگران می‌کند و تأثیر دیگری ندارد، تصریح کرد: سیر قضایی این موضوع به خوبی پیش می‌رود و نمایندگان محترم هم طرح تحقیق و تفحص از این صندوق را تصویب کرده‌اند و امیدوار هستیم واقعیات آنطور که بوده چه در این دوره و چه در دوره‌های قبل روشن شود و فرایند قضایی آن به سرعت انجام گیرد تا معلمان از نگرانی و تشویش ذهن آزاد شوند. 

وی در پاسخ به پرسشی پیرامون توزیع شیر در مدارس در سال تحصیلی جدید گفت: این موضوع به دلیل تأخیر در ابلاغ اعتبارات با توجه به اینکه پیش‌نویس قرارداد تهیه شده، به دلیل احتیاط‌های بودجه‌ای هنوز وارد عمل نشده است و امیدواریم ظرف دو هفته آینده تخصیص بودجه انجام و قرارداد، عملیاتی شود. 

بطحایی در خصوص پرداخت معوقات فرهنگیان اظهار داشت: با مساعدت سازمان برنامه و بودجه و وزارت اقتصاد و دارایی مقرر شده است اوراق خزانه را دریافت کنیم و به وسیله دو بانک به عنوان بانک‌های عامل، این اوراق نقد شده و معوقات تا ظرف 45 روز آینده پرداخت شود. 

وی ادامه داد: پرداخت حق‌التدریس‌ها، حق‌الزحمه برگزاری امتحانات، بدهی پیشین به برخی شرکت‌های بیمه‌ای همچون ایران و آتیه‌سازان و مطالبات برخی مالکان که بابت املاک خود حکم قضایی قلع و قمع گرفته‌اند، همچنین پاداش خدمت بازنشستگان سال 94 ظرف 45 روز آینده عملیاتی و به‌مرور پرداخت خواهد شد.

سرپرست وزارت آموزش و پرورش در خصوص موضوع آموزش‌ زبان‌های دیگر به غیر از زبان انگلیسی، گفت: بر اساس مصوبات موجود امکان انتخاب زبان‌های خارجی دیگر وجود دارد. یکی از دلایلی که نتوانسته‌ایم به صورت متناسب زبان‌های دیگر را در مدارس توسعه دهیم، عدم استقبال اولیا و دانش‌آموزان از این موضوع بوده است و زیرساخت‌ها و نیز برنامه درسی و منابع آموزشی آماده شده است و در حال انگیزه به دانش‌آموزان و اولیا هستیم تا از زبان‌های دیگر به غیر از زبان انگلیسی نیز استقبال نمایند. 

وی از معرفی 2 هزار دانش‌آموز مستعد در زمینه‌های ورزشی به وزارت ورزش و جوانان خبر داد و افزود: با توجه به تفاهم‌نامه ایجاد شده، دانش‌‌آموزان با استعداد در زمینه‌های ورزشی را به سازمان ورزش معرفی خواهیم کرد، زیرا شناسایی و استعدادسنجی در وزارت آموزش و پرورش سریع‌تر و بهتر انجام خواهد شد و امیدواریم در ورزش‌های همگانی و ورزش‌های حرفه‌ای نسلی خوب تحویل جامعه دهیم.