به گزارش افکارنیوز،

رسول دیناروند در مراسم معرفی 4 داروی بیوتکنولوژی در یکی از شرکت‌های دانش‌بنیان کشور که وزیر بهداشت نیز حضور داشت عنوان کرد: تولید داروهای بیوتکنولوژی با داروهای معمولی بسیار متفاوت است زیرا داروهای بیوتکنولوژی ارزش افزوده در تولید ماده مؤثره است ولی ارزش داروهای معمولی در فرمالیسیون آن است.

وی در ادامه با اشاره به دستاوردهای شرکت سیناژن عنوان کرد: تولیدات این شرکت باعث صرفه‌جویی ارزی 500 تا 600 میلیون دلاری برای کشور شده است و از طرفی نیز اگر این شرکت این داروها را تولید نمی‌کرد ما مجبور بودیم داروهای موردنظر را دو برابر قیمت کنونی خریداری کنیم حتی در برخی موارد به 4 برابر قیمت نیز می‌رسیدیم.

دیناروند با اشاره به اینکه تولیدات این شرکت دارویی دانش‌بنیان باعث صرفه‌جویی 300 میلیون دلاری شده است، گفت: همچنین 1350 نفر در این شرکت مشغول به کار شدند که 20 درصد این افراد دکترا و PHD دارند.

معاون وزیر بهداشت همچنین با اشاره به حیرت و تعجب وزیر بهداشت روسیه از تولیدات بیوتکنولوژی دارویی این شرکت ایرانی خاطرنشان کرد: هیچ مقطعی مانند این زمان اینگونه حمایت از صنعت دارویی نشده بود و به نوعی می‌توان سمبل اقتصاد مقاومتی فعالیت‌های چنین‌ شرکت‌های دانش‌بنیانی است.

 در این مراسم 4 داروی جدید برای پوکی استخوان، هورمون رشد، سیستم ایمنی بدن و نازایی با حضور وزیر بهداشت معرفی شد.