به گزارش وفا، به منظور اجرایی شدن آییننامه حجاب و عفاف در بزرگترین دانشگاه دولتی استان مازندران، پیش از ظهر امروز نشستی با حضور حجتالاسلام حسینی مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دانشگاه مازندران، احمد احمدپور سرپرست دانشگاه مازندران، حجتالاسلام یزدانی معاون نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در این دانشگاه و معاونان بزرگترین دانشگاه دولتی استان با نمایندگان تشکلهای دانشجویی دانشگاه مازندران در نهاد مقام معظم رهبری واقع در پردیس این دانشگاه برگزار شد.
فاطمه بلغانی مدیر مطالعات زنان و خانواده وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در این نشست با تأکید بر الگوهای ایرانی اسلامی و ترویج آن در دانشگاه‌ها از ایجاد برند جدیدی برای دانشجویان خبر داد و گفت: از طرح پرنیا در حوزه عفاف و حجاب در ۵ دانشگاه منتخب با نگاه ایرانی اسلامی استقبال خوبی شده است.
در این نشست حجت‌الاسلام والمسلمین حسین حسینی مسئول نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه مازندران هدف از تشکیل این جلسه را مشاوره و همفکری برای مباحثفرهنگی دانسته و بیان کرد: عفاف و پوشش در بخش برادران و خواهران از موضوع‌های مهم این نشست است.
وی ادامه داد: هر روز در کشور و در دانشگاه‌‌های ایران اسلامی ساختار فرهنگی و فعالیت در این زمینه رو به افزایش است که این موضوع در کنار خود مشکلات و آسیب‌هایی را نیز به دنبال دارد.
مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه مازندران در ادامه گفت: همان‌طور که برای فرهنگ اصیل دینی و ارتقای تفکرات دینی در دانشگاه‌ها تلاش صورت می‌پذیرد، هزاران رسانه مجازی اعم از وب‌سایت، ماهواره‌ها و جراید خواسته و ناخواسته در این عرصه قدم بر می‌دارند.
حسینی از درصد بالای دانشجویان متدین و دیندار در دانشگاه مازندران ابراز خرسندی کرد و گفت: نمایندگان تشکل‌ها باید نسبت به درصد پایینی از دانشجویانی که بر اثر تربیت نادرست به بیراهه کشیده شده‌اند هوشیار باشند.
همچنین در ادامه این نشست، احمد احمدپور وجود دانشجویان فعال و نمایندگان تشکل‌ها و انجمن‌ها را افتخاری برای دانشگاه مازندران دانست و یادآور شد: انقلاب اسلامی ایران انقلابی فرهنگی بود چون در رأس آن امام راحل وجود داشتند.
وی با تأکید بر گسترش موسسات آموزش عالی و توجه به مسائل فرهنگی در طی ۳۲ سال پس از پیروزی انقلاب اسلامی گفت: در این مدت دشمنان قسم‌خورده انقلاب اسلامی به روش‌های مختلف همانند جنگ تحمیلی سعی در امتحان ایرانیان داشته‌اند.
احمدپور دانشگاه را محیطی مناسب برای تبادل فرهنگ‌های متفاوت دانست و تاکید کرد: علم و دانش باید همراه با تزکیه و تقوا باشد زیرا رمز رسیدن به کمال، داشتن علم همراه با تزکیه و تقوا است.
سرپرست دانشگاه مازندران در ادامه با تأکید بر برگزاری مداوم این جلسات خواستار همکاری بیش از پیش همه نهادهای دانشگاه شد.
در ادامه این نشست حجت‌الاسلام یزدانی معاون دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه مازندران هدف از تشکیل این نشست را رفع مشکلات و کمبودهای فرهنگی دانست.
همچنین در ادامه این نشست، صادق صالحی معاون اداری و مالی دانشگاه مازندران بر توجه به مسائل فرهنگی تأکید کرد.
یوسف محنت‌فر معاون دانشجویی دانشگاه مازندران نیز خواستار همکاری و همراهی نمایندگان تشکل‌ها و انجمن‌ها در زمینه‌های مختلف این دانشگاه شد.
به گزارش فارس، در این جلسه با تبادل‌نظر درباره مسائل فرهنگی دانشگاه مازندران و ارائه نظرات با پیشنهاد مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دانشگاه مازندران مقرر شد کمیته‌ای تحت عنوان کمیته اجرایی‌شدن آیین‌نامه حجاب و عفاف دانشگاه تشکیل شود که ترکیب این کمیته به شرح ذیل است.
مسئول نهاد نمایندگی دانشگاه؛ مسئول کمیته اجرایی حجاب و عفاف دانشگاه.
معاون فرهنگی واجتماعی دانشگاه؛ دبیر کمیته اجرایی حجاب و عفاف دانشگاه.
اعضاء: معاون دانشجویی دانشگاه، معاون آموزشی دانشگاه، دبیر هماندیشی اساتید دانشگاه، مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه، دبیر انجمن اسلامی مستقل دانشگاه، دبیر شورای راهبردی اساتید دانشگاه و دبیر شورای مشورتی دانشجویی دانشگاه.