به گزارش افکارنیوز،

سردار غلامرضا جلالی رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور امروز همزمان با هفته پدافند غیرعامل در مانور نمادین پدافند غیرعامل که در مدرسه پسرانه شهید محمد نورعلی منطقه 4 تهران برگزار شد، اظهار کرد: فرهنگ محرم و عاشورا، فرهنگی قدرت‌آفرین است که مقاومت کشور را بالا می‌برد و اگر به فرهنگ عاشورا تمسک پیدا کنیم می‌توانیم در همه صحنه‌ها پیروز باشیم.

وی افزود: در طول دوران پس از دفاع مقدس نیز از فرهنگ عاشورا استفاده می‌کنیم و هر فردی به دشمنی این انقلاب بیاید جایگاهش در فرهنگ محرم جایگاه یزید است.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل گفت:‌ محرم فرهنگ مقابله با جبهه باطل را به ما آموخت و انتقال فرهنگ شهید حسین فهمیده به دانش‌آموزان باید توسط آموزش‌وپرورش ادامه داشته باشد تا کشور را در برابر هر تهدیدی بیمه کند.

سردار جلالی ادامه داد: آمریکا به عنوان مظهر ظلم و استکبار که تروریست را تولید و کنترل می‌کند دشمن اصلی انقلاب اسلامی است و پدافند غیرعامل یعنی بی‌اثرکردن تهدیدات علیه کشور  و شناختن دشمنی و تهدیدات. پدافند غیرعامل یعنی مصون‌سازی کشور در برابر هر نوع تهدید و این نیازمند آمادگی و رزمایش است.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور با تشریح محورهای اصلی پدافند غیرعامل یادآور شد: موضوع پدافند غیرعامل یعنی تهدیدشناسی است و 13 آبان محور تهدیدشناسی را یادآوری می‌کند.

وی با اشاره به هفته بسیج دانش‌آموزی گفت: پدافند غیرعامل بی‌اثر کردن تهدید در کشور است و اینکه دشمن را بشناسیم و 13 آبان کمک می‌کند تا دشمن خود را شناخته و بدانیم دشمنی آمریکا وجود دارد و با برجام و بدون برجام این دشمنی از بین نمی‌رود و دشمنی ما با آمریکا ریشه‌دارتر از این حرف‌هاست.

سردار جلالی عنوان کرد: رزمایش پدافند غیرعامل در 500 مدرسه در شهرهای مختلف برگزار می‌شود و امروز مدرسه شهید محمد نورعلی منطقه 4 تهران به عنوان نماینده مدارس محل اجرای رزمایش پدافند غیرعامل است. آمادگی شما دانش‌آموزان به دشمنان پیام می‌دهد که این مردم، دانش‌آموزان، نوجوانان، جوانان، میانسالان و پیران کشور آماده مبارزه با ظلم و ستم آمریکا هستند.