به گزارش افکارنیوز،

متن نامه رئیس شورای فرهنگی اجتماعی زنان به رئیس جمهور به شرح زیر است:

حجت‌الاسلام والمسلمین جناب آقای دکتر روحانی

ریاست محترم جمهور و ریاست شورای عالی انقلاب فرهنگی

با سلام و عرض تسلیت ایام سوگواری حضرت اباعبدالله الحسین (ع)

پیرو عنایت بزرگوارانه آن مقام محترم در جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی مورخ ۹۵/۷/۱۳ مبنی بر اعلام حمایت از اجرای دقیق مر قانون و کمک در تعجیل دریافت نتایج استعلام کلیه اعضای شورای فرهنگی ـ اجتماعی زنان و خانواده که پیشتر به مراجع ذیربط و ذیصلاح ارسال گردیده بود. به استحضار می‌رساند علیرغم ادله مثبته این شورا در انجام انتخابات آزاد و قانونی برای تعیین رئیس شورای فرهنگی ـ اجتماعی زنان و خانواده به تاریخ ۹۵/۶/۲۷، حسب‌الامر حضرتعالی و تدبیر آقای دکتر مخبر، جلسه‌ای در تاریخ ۹۵/۷/۲۴ و با حضور کلیه اعضای معرفی شده، استعلام شده و نشده و نیز با حکم و بدون حکم تشکیل گردید.

در این جلسه دو ساعت و نیمه، نظرات اعضا بررسی شد که عمدتاً محور اکثر مباحث پیرامون ضرورت استعلام و غیبت یا عدم حضور برخی از افراد در روز رأی‌گیری بود.

این در حالی است که نظر و تصریح آن مقام بر انجام استعلام برای همه و نیز حمایت و دستور برای تسریع دریافت پاسخ استعلام‌ها در صحن شورای عالی فصل‌الخطاب است که اعضای شورا حاضر در انتخابات جلسه ۹۵/۶/۲۷ برای ابراز نهایت حسن نیت و پرهیز از هر گونه مواجهه، تشکیل هیئت نظارت بر بررسی صحت قانونی انتخابات را پذیرفتند با این تصریح که لغو انتخابات مورخ ۹۵/۶/۲۷ توهین به آرای حاضرین و نیز بدعتی نامیمون برای هر حرکت قانونی است. (نامه اعضای شورا پیوست است)

به پیوست ضمن تقدیم گزارش اجمالی جهت استحضار حضرتعالی از دعوت‌ها، روند انتخابات، دلایل صحت و قانونی بودن انتخابات، نظرات معترضین به انتخابات و پاسخ آنها بر اساس قانون، تقاضای حمایت بزرگوارانه در اجرای دقیق قانون از همه جهات آن و احترام به آراء و تلاش مسئولانه همه اعضا را خواستاریم.