به گزارش افکارنیوز،

هر کدام از زندانیان جرائم غیرعمد دادستانی برای خودشان دارند، زندگی هایی که همگی در یک اشتباه، غفلت و یا حادثه ای با هم مشترک می شوند. افرادی که به خاطر یک لحظه غفلت و یا از بد حادثه ای برچسب «زندانی» به آنها می خورد و خانواده شان که تادیروز همچون هزاران خانواده دیگر بودند، می شوند «خانواده زندانی» که باید نگاه های سنگین دیگران را نیز تحمل کنند و در غیاب سرپرست خانواده، روزگار را به سختی بگذرانند.

منصور یکی از همین زندانیان جرائم غیرعمد است که بنا به یک حادثه، حالا در پشت میله های زندان دقایق رخ دادن حادثه را مرور کرده و در انتظار خیری است که خود و خانواده اش را از این روزهای سیاه نجات دهند. داستان زندانی شدن منصور از آنجایی شروع می‌شود که در یک شب تعطیل، اقوام  به سیاق هفته‌های گذشته گرد هم می‌آیند و برای روز تعطیل برنامه می‌ریزند. مردان فامیل به پیشنهاد منصور که با پس‌انداز چند ماهه نسبت به خرید یک اسلحه شکاری اقدام کرده بود قرار می‌گذارند پس از استقرار چادر در منطقه‌ای امن، بدون همسر و فرزندان به دامن طبیعت منطقه گردشگری کلات بروند.

منصور که از همان ابتدا ادعای تبحر در موضوع شکار را مطرح می‌کند از همراهان خود می‌خواهد برای شکار قوچ وحشی به منطقه‌ای که او به ادعای خودش از قبل شناسایی کرده بود بروند، اما در مسیر این محل معین خسرو، پسرعموی عائله‌مند این مددجوی خراسانی به علت شیب تند کنترل خود را از دست داده و پس از غلت خوردن‌های بسیار در نهایت به تخته سنگی برخورد کرده و از ناحیه کمر آسیبی جدی می‌بینید.

منصور اسلحه به کمر با مشاهده این صحنه به منظور کمک رساندن به پسرعمو، خودش را به او رسانده و در شرایطی که تصمیم داشته بهمن را دوی دوش خود سوار کند، ناگهان به دلیل ضامن نبودن اسلحه تیتری از لوله تفنگ خارج شده و به پاهای او اصابت می کند و خونریزی بعد حادثه به قدری است که علی‌رغم بستن پای او با یکی از پیراهن‌های همراهان باز خون او بند نیامده و همین عامل در کمتر از یک ساعت موجب مرگ وی می‌شود.

در گزارش فوت این شخص آمده است هرچند در کمتر 70 دقیقه حادثه‌دیده را به مجهزترین بیمارستان می‌رسانند او پیش از رسیدن به مرکز درمانی جان خود را در خودروی سواری و غیرمجهز از دست می‌دهد.

در ادامه خانواده متوفی با طرح شکایت، منصور را به عمد در این ماجرا محکوم می‌کنند که در رسیدگی دقیق به ماجرا در نهایت عدم نیت مجرمانه از عمل این مددجوی تحت حمایت ستاددیه محرز و قاضی رسیدگی کننده به این پرونده مقصر حادثه را با عنوان ارتکاب قتل غیرعمد به پرداخت یک دیه کامل محکوم می‌کند.

طبق استعلام گروه تحقیق ستاد دیه نمایندگی استان خراسان رضوی وضعیت خانوادگی این محبوس روستایی بسیار ضعیف بوده و اولیاءدم با وجود رابطه خویشاوندی حتی حاضر نشده‌اند ریالی از این مبلغ را برای تسریع در روند آزادی این بدهکار گذشت کنند.

مبلغ بدهی این زندانی واجد شرایط مبلغی معادل 253 میلیون تومان است که البته بخش کمی از این مبلغ از سوی خانواده مددجو در قالب آورده تامین شده اما بخش عمده این بدهی سنگین که مبلغی بالغ بر 240 میلیون تومان است هنوز پرداخت نشده است.

گفتنی است خیرین می توانند کمک های خود را به شماره حساب های ستاد دیه  ۷۴.۷۴ بانک ملت شعبه مستقل مرکزی، ۷۷۷۷ بانک تجارت شعبه مرکزی، ۸۸۸۸ بانک صادرات شعبه مرکزی، ۵۵۵۵۵ بانک ملی و یا از طریق سامانه پرداخت تلفن همراه #۷۷۷۷*۷۸۰* واریز کنند.