به گزارش افکارنیوز،

غلامحسین حیدری معاون اسبق وزارت آموزش و پرورش اظهار داشت: بنده معاون تأمین و تربیت نیروی انسانی در زمان وزارت محمدعلی نجفی بودم که صندوق ذخیره فرهنگیان نیز در آن زمان تأسیس شد و هدف آن حمایت از معلمان بود یعنی راه قانونی پیدا کردند که از معلم حمایت کنند.

وی ادامه داد: در آن زمان مقرر شد چند درصد از حقوق فرهنگیان هر ماه به صندوق واریز شود و چند درصد نیز دولت پرداخت کند و با آن سرمایه، کارهای تجاری انجام دهند و سود آن به معلمان تزریق شود.

حیدری با بیان اینکه بنده عضو هیأت امنا و هیأت مدیره صندوق ذخیره فرهنگیان به مدت طولانی یعنی وزارت سه وزیر بودم، گفت: آن زمان برای فعالیت در هیأت مدیره و هیأت امنا حتی یک ریال هم نگرفتیم و خوشحال بودیم که خدمتی برای معلمان انجام می‌دهیم، البته نه تنها بنده بلکه تمام کسانی که در آن زمان در هیأت مدیره و هیأت امنا بودند، اینگونه بودند و اسنادش هم موجود است.

وی اضافه کرد: در حال حاضر می‌بینیم صندوق ذخیره فرهنگیان دست کسانی افتاده است که فعالیت‌های اشتباه انجام دادند و یک جمعیت عظیم معلمان ناراضی هستند و این اتفاق در دولت آقای روحانی روی داده است و دلیل آن هم خط و گروه سیاسی است.

معاون اسبق وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه اگر ما بر اساس تقوا و تخصص کار کنیم کسی دیگر اعمال خلاف انجام نمی‌دهد و به فرهنگیان نیز خیانت نمی‌شد، اظهار داشت: البته نظام اجازه نمی‌دهد که پس‌انداز فرهنگیان به تاراج برود.

وی تصریح کرد:‌ امیدواریم قوه قضائیه سریعاً‌ هر کسی که خیانت کرده است را به اشد مجازات برساند، البته پس از آنکه پول فرهنگیان پس گرفته شود.

حیدری با بیان اینکه 5 دوره معاون وزیر بودم و به مدت 11 سال مدیرکل آموزش و پرورش خراسان بودم، افزود: از سال 58 در دوره‌های مختلف مسئول بودم و اکنون از رئیس‌جمهور درباره وزیر جدید سوال می‌کنم که آیا آموزش و پرورش که دارای بیش از یک میلیون معلم است، فرد شایسته‌ای ندارد؟ چرا باید وزیر آموزش و پرورش از خارج از این وزارتخانه تعیین شود؟

وی با بیان اینکه آموزش و پرورش ساده نیست، تأکید کرد: بنده با دو وزیر که از خارج از وزارت آموزش و پرورش منصوب شده بودند، کار کردم و می‌دیدم که موفق نبودند چون نمی‌دانستم که آموزش و پرورش چیست.

معاون اسبق وزارت آموزش و پرورش اضافه کرد: شهیدان رجایی، باهنر و بهشتی، افتخارشان معلم بودن بود و اکنون ما این دریای عظیم را رها می‌کنیم و از بیرون وزیر می‌آوریم و از آن بدتر کسی که در گذشته از نمایندگان مجلس رأی نگرفته است اکنون به آموزش و پرورش معرفی می‌شود، آقای رئیس‌جمهور با مردم چه می‌کنید؟ با تعلیم و تربیت چه کار می‌کنید؟

وی افزود: من نصیحت می‌کنم به آقای روحانی که نباید اینقدر خطا کند و از بیرون کسی را برای آموزش و پرورش بیاورد و از بین جمعیت عظیم معلمان، بهترین را انتخاب کند.

حیدری تصریح کرد: قشر فرهنگی نسبت به صندوق ذخیره فرهنگیان و فساد 8 هزار میلیاردی به دولت معترض است و قانع نمی‌شود و درباره وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش نیز کاری نشود که معلمان معترض‌تر شوند.