به گزارش فارس، ظاهر رستمی در حاشیه بازدید از گردنه صایین در اردبیل اظهار داشت: اگر زمانی به صورت همزمان در یک منطقه چند حادثه رخ دهد ما از توانمندی سایر بالگردها و نیروهای امداد هوایی استفاده میکنیم.
این مسئول ادامه داد: سیاست کاری و برنامه‌های استراتژیک جمعیت هلال احمر توجه به امداد و نجات زمینی و رصد شرایط جغرافیایی زمین است.
وی بیان داشت: امروز در بسیاری از بخش‌ها در امدادرسانی زمینی با مشکلاتی مواجه هستیم که اولویت ما برطرف کردن این تنگناها و مشکلات است در حالی که امداد هوایی در اولویت بعدی جمعیت هلال احمر قرار دارد.
این مسئول تصریح کرد: ما باید با تقویت نیروهای امداد و نجات زمینی به گونه‌ای عمل کنیم تا در کمترین زمان در صحنه حوادثباشیم در حالی که وجود بالگرد در هنگام شب نمی‌تواند مشکل امدادرسانی ما را برطرف کند.
دبیرکل جمعیت هلال احمر افزود: ما به تمام استان‌ها اعلام کردیم با همکاری استانداری‌ها آشیانه و باند بالگرد را ایجاد کنند تا بر اساس تفاهمنامه امضا شده با وزارت کشور که قرار است ۵۰ درصد اعتبار خرید بالگرد را در اختیار جمعیت هلال احمر قرار دهند اقدام به خرید بالگرد کنیم.
این مسئول اضافه کرد: بالگرد مستقر در استان آذربایجان شرقی موظف است به سه استان دیگر آذربایجان غربی، اردبیل و زنجان در مواقع نیاز امدادرسانی کند و در حال حاضر با این شرایط امداد هوایی خود را انجام می‌دهیم.
رستمی در مورد راه‌اندازی درمانگاه‌ها و وضعیت داروخانه‌های جمعیت هلال احمر به خبرنگار فارس در اردبیل اظهار داشت: در کشور ۱۳ درمانگاه و ۳۲ مرکز توانبخشی داریم که هم به خارج از کشور و هم داخل کشور در بخش دارویی سرویس می‌دهند.
وی در پایان سخنان خود در مورد نایاب شدن برخی از داروها در داروخانه هلال احمر علیرغم وجود آن در بازار آزاد ابراز داشت: قرار نیست داروخانه هلال احمر تمام داروها را در اختیار داشته باشد بلکه بیشترین سیاست ما تامین دارو برای بیماران خاص است که معمولاً این داروها وارداتی و کمیاب هستند و ما از طریق شرکتهای داخلی آنها را وارد کرده و به فروش میرسانیم.