به گزارش افکارنیوز،

مجتبی شاکری گفت: پیرامون نحوه فعالیت گرمخانه و اینکه این مکان ها بتوانند بهترین کارایی را داشته باشند مباحث مختلفی مطرح می شود.

وی افزود: نباید به گونه ای رفتار کنیم که تنها محیط هایی ساخته شوند و عده ای از افراد بیایند و شب را در آنجا به صبح رسانده و بار دیگر محل را ترک کنند.

عضو کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر تهران با تاکید بر اینکه باید در گرمخانه ها برای از میان بردن ناهنجاری های افراد معتاد نیز برنامه ریزی شود تصریح کرد: در گرمخانه ها باید فرآیندی تعریف شود تا از آن طریق ناهنجاری های موجود در میان افراد معتاد نیز تا حدودی برطرف شود.

شاکری ادامه داد: شهرداری تهران نباید در گرمخانه ها تنها میزبان افرادی باشد که صبح ها در سطح محلات رسوب کرده و مشکلاتی را برای شهروندان ایجاد می کنند.

وی در خصوص اقدامات صورت گرفته به منظور احیای دوباره اماکن تاریخی و دروازه های شهر تهران خاطرنشان کرد: نقاط تاریخی و میراثی شهر تهران نباید از بین روند زیرا این نقاط به عنوان شناسنامه شهر تهران معرفی می شوند.

عضو کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر تهران ادامه داد: این نقاط باید در معرض دید شهروندان قرار گیرند که از جمله آنها می توان به برج و باروهای شهر اشاره کرد.

شاکری با اشاره به جلسات برگزار شده از سوی نمایندگان شورای شهر تهران با مسئولان سازمان زیباسازی به منظور احیای دروازه های تاریخی پایتخت اظهارکرد: تاکنون جلسات متعددی در رابطه با احیای دروازه های تاریخی شهر تهران با مسئولان سازمان زیباسازی برگزار شده اما هنوز طرح و یا لایحه ای در این رابطه از سوی شهرداری تهران به شورای شهر ارائه نشده است.