به گزارش افکارنیوز،

براساس تحلیل آخرین نقشه‌های پیش‌یابی و هواشناسی با عبور امواج میانی جو از غرب و مرکز کشور و نفوذ جریانات شمالی از اواخر امشب و روز آینده در شمال شرق کشور، مناطقی از غرب، جنوب غرب، مرکز، سواحل غربی و مرکزی خزر، دامنه‌های جنوبی البرز و بخش‌های جنوبی شمال غرب کشور، رگبار و باران در مناطقی رعدوبرق، وزش باد و در نقاط کوهستانی و سردسیر بارش برف پیش‌بینی می‌شود که این سامانه روز سه‌شنبه در شمال شرق کشور فعال خواهد بود.

شدت بارش‌ها امروز در گیلان، غرب مازندران، شرق لرستان و شمال چهار محال و بختیاری است؛ بر این اساس وضع هوای متاثر از این سامانه در روزهای آینده مشخص شد.

روز یکشنبه‌ رگبار باران، گاهی رعدوبرق و وزش باد در گیلان، مازندران، اردبیل، زنجان، البرز‌، تهران، قزوین‌، قم‌، همدان، مرکزی، سمنان، لرستان، چهارمحال بختیاری، خوزستان، جنوب آذربایجان‌های شرقی و غربی و به صورت پراکنده در کردستان، کرمانشاه و جنوب ایلام، پیش‌بینی می‌شود؛ بارش در نقاط کوهستانی اردبیل، شرق لرستان و شمال چهارمحال بختیاری به صورت برف است.

روز دوشنبه هفته جاری رگبار باران در گیلان، مازندران، البرز، قزوین، تهران، همدان، مرکزی‌، لرستان، اصفهان، چهارمحال بختیاری، کهگیلویه و بویر احمد‌، شمال بوشهر، شمال فارس، شمال خوزستان و به صورت پراکنده در سمنان، خراسان شمالی، شمال خراسان رضوی پیش‌بینی می‌شود؛ بارش به تدریج در سواحل شمالی، تهران، البرز، قزوین‌ و از بعد از ظهر در مناطق غرب و مرکز کاهش می‌یابد.

روز سه‌شنبه هفته جاری رگبار باران گاهی رعدوبرق در خراسان رضوی و به صورت پراکنده در یزد و شرق اصفهان پیش‌بینی می‌شود.

خلیج فارس از اواخر وقت روز دوشنبه و روز سه‌شنبه مواج است.

آسمان تهران روز آینده نیمه‌ابری، همراه با بارش پراکنده، گاهی وزش باد و به تدریج کاهش ابر پیش‌بینی می‌شود؛ بیشینه و کمینه دما فردا در تهران 16 و 6 درجه خواهد بود.

روز آینده بندرعباس با بیشینه 32 درجه بالای صفر گرم‌ترین شهر کشور و شهرکرد، تبریز و ارومیه با کمینه دمای صفر درجه سردترین شهرهای کشور خواهند بود.

میانگین بارندگی کل کشور از ابتدای سال زراعی تا روز 13 آبان‌ماه امسال 28.9 درصد بارش در سال گذشته است.