به گزارش افکارنیوز،

حسن میرمحمد صادقی روان‌شناس با تأکید براینکه  عدم برآورده شدن نیازها و انتظارات در زندگی زناشویی یکی از عوامل طلاق است، اظهار داشت: هنگامیکه زوجین سعی بر برآورده شدن نیازهای یکدیگر نمی‌کنند این امر موجب بروز عدم تناسب بین نیازها در زندگی می‌شود.

 

وی افزود: زن و شوهر به صمیمیت احتیاج دارند اما هنگامی که یکی از زوجین به محبت و صمیمیت توجه نداشته باشد عدم نارضایتی طرف مقابل را به وجود می‌آید.

 

صادقی با بیان اینکه هر فرد ضمن قرار داشتن در زندگی مشترک  نیازمند کمی استقلال است، تصریح کرد: برخی از افراد نسبت به همسرشان سلطه‌جو و کنترل‌گر هستند و استقلال او را می‌گیرند که این مسئله در آقایان بیشتر خودنمایی می‌کند.

 

این روان‌شناس گفت: فرد باید هنگام ازدواج به این موضوع توجه داشته باشد که همسر او با فرد ایده‌آل ذهنی خود تفاوت هایی دارد و باید  او را همراه با نقاط مثبت و منفی‌اش بپذیرد.

 

صادقی در ادامه تصریح کرد:عدم ورود به روابطی که تعهد به ازدواج را خدشه‌دار می کند بسیار اهمیت دارد افراد هرگز نباید عشق، صمیمیت و تعهدی که ویژه زن و شوهر است را در رابطه دیگری مانند محیط کار وارد کنند.

 

وی در اپایان بیان کرد: بازگو کردن مسائل خصوصی زندگی فرد که فقط باید در حریم زن و شوهر باشد موجب عبور از مرز آشنایی می‌شود٬ همسران با رعایت کردن این حریم‌ها می‌توانند به پایداری زندگی زناشویی خود کمک کنند.