به گزارش افکارنیوز،

 پیام اخوان کارشناس دفتر نظارت سازمان هواپیمایی که گشت مشترک تعزیرات را همراهی می‌کند گفت: این واحد صنفی در حالی که در ایام اربعین آژانس‌های هواپیمایی اجازه فروش تور ندارند، از هر مسافر تهران به نجف، 120 هزار تومان برای رفت‌وبرگشت دریافت کرده و مرتکب تخلف گران فروشی شده است.

به گفته اخوان بر اساس قانون سازمان هواپیمایی کشوری، این واحد صنفی علاوه بر جریمه از سوی تعزیرات، به مدت سه ماه تعطیل می‌شود. این واحد صنفی علاوه بر گران فروشی، اجازه فروش بلیط هواپیما نداشته و فقط می‌توانسته تور بفروشد.

حسن بیگی رییس گشت مشترک تعزیرات نیز گفت: با توجه به اینکه در ایام اربعین حسینی قرار داریم، طبق مصوبه سازمان هواپیمایی قیمت رفت و برگشت پرواز تهران به نجف، یک میلیون و 320 هزار تومان است.

وی تاکید: آژانس‌های هواپیمایی باید این قیمت را از مسافران اخذ کنند اما طبق شکایت‌های مردمی، برخی دفاتر این مبلغ را به صورت غیر قانونی افزایش دادند.

حسن بیگی ادامه داد: به عنوان مثال این آژانس هواپیمایی علاوه بر مبلغ مصوب از هر مسافر 120 هزار تومان در مسیر رفت و برگشت تحت عنوان خدمات تور دریافت می کرده در صورتیکه ما در این ایام خدمات تور نداریم و به صورت اجباری اضافه شده است.

رییس گشت تعزیرات گفت: تخلف از نظر ما محرز است و تحت عنوان گران فروشی و فروش اجباری به آن رسیدگی می شود.

وی توضیح داد: مجموع گران فروشی این واحد در روزهای گذشته محاسبه و سپس در چارچوب قانون تعزیرات تعیین جریمه می شود.

حسن بیگی تاکید کرد: با توجه به اینکه مردم برای زیارت به عراق می روند، جریمه شدیدتری برای متخلفین در نظر می گیریم.