به گزارش افکارنیوز،

مراسم تودیع و معارفه مدیر کل ثبت احوال استان آذربایجان شرقی با حضور حمید درخشان‌نیا، معاون وزیر کشور و رئیس سازمان ثبت احوال کشور، ابوترابی مدیرکل حوزه ریاست و سخنگوی سازمان، مدیر کل حراست سازمان، مشاور رئیس سازمان در امور استان‌ها، شبستری خیابانی معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان شرقی، مدیران کل استانی و جمعی از مسئولین و کارمندان اداره کل ثبت احوال آذربایجان شرقی برگزار شد.

حمید درخشان نیا، رئیس سازمان ثبت احوال در مراسم معارفه مدیرکل جدید ثبت احوال آذربایجان شرقی، طرح بومی سازی ارائه کارت‌های هوشمند ملی را یکی از مهم‌ترین و محوری ترین اقدامات ثبت احوال کشور برای تسریع در ارائه خدمات به مردم دانست و اظهار کرد: با این کار بسیاری از مشکلات سخت افزاری و نرم افزاری محتمل در سال‌های آینده نیز توسط کارشناسان داخلی قابل رفع خواهد بود.

وی با اشاره به خرید دستگاه های جدید صدور کارت هوشمند ملی گفت: در حال حاضر 12 میلیون نفر از جمعیت بالای 15 سال ایران کارت ملی هوشمند دریافت کرده اند.

وی با اشاره به ایجاد پایگاه اطلاع رسانی سازمان ثبت احوال و ارتباط بیش از 120 وزارتخانه، موسسه، نهاد و سازمان های دولتی، قوه قضائیه و بانک ها و دانشگاه ها با آن، به روز نگه داشتن و تقویت این پایگاه را جزو برنامه‌های اولویت دار سازمان بیان کرد و از پاسخگویی به 10 هزار استعلام در ثانیه توسط پایگاه اطلاع رسانی ثبت احوال به نهادهای مختلف خبر داد.

درخشان نیا، لازمه رشد و توسعه کشور را تحقق دولت الکترونیک دانست و افزود: این امر میسر نمی شود مگر با ارایه کارت های هوشمند ملی، زیرا که تسهیل و تسریع در ارایه خدمت به مردم با این کارت ها میسر خواهد شد.

وی مأموریت‌های امروز سازمان ثبت احوال با سال‌های گذشته را بسیار متفاوت خواند و افزود: در حال حاضر رسالت این سازمان بسیار کلیدی و حیاتی است چون فعالیت های ثبت احوال تنها به صدور شناسنامه و ثبت وقایع چهارگانه خلاصه نمی شود و امروز با آخرین فناوری های روز جهان نسبت به شناسایی هویت اشخاص جلو می رویم.

در این مراسم معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان شرقی با بیان اینکه عملکرد ادارات ثبت احوال با مسایل مختلف اجتماعی در هم آمیخته است، گفت: به دلیل وجود آمارهای دقیق در این نهاد، تمامی دستگاه های اجرایی به نوعی باید با این مجموعه خدوم همکاری و تعامل لازم و کافی را داشته باشند.

شبستری خیابانی ضمن اشاره به وظایف ثبت احوال در خصوص ثبت آمارهای چهارگانه حیاتی موالید، فوت،ازدواج و طلاق افزود: تمامی دستگاه های دولتی و غیر دولتی برای رفع مشکلات خود نیازمند آمار و ارقام ادارات ثبت احوال هستند که اگر این آمارها به روزتر و دقیق تر باشد، به همان میزان برنامه ریزی ها نیز ثمر بخش بوده و در برنامه ریزی های سیاست های کلان اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و سیاسی تاثیرگذار خواهد بود.

جعفری آذر مدیرکل سابق ثبت احوال آذربایجان شرقی نیز در این مراسم با ارایه گزارشی از عملکرد پنج ساله خود، گفت: در این مدت تلاش های خوبی در زمینه آرشیو الکترونیکی، ارایه کارت هوشمند ملی و تعویض شناسنامه های قدیم به انجام رسید که به لحاظ کیفیت و کمیت همواره رتبه های نخست کشور را به دست آورده ایم.

جودی مدیرکل جدید ثبت احوال آذربایجان شرقی نیز در این مراسم با قدردانی از زحمات مدیران قبلی در این مجموعه، تلاش جمعی همکاران برای ارتقای جایگاه استان در سطح ملی طبق ماموریت های محوله را جزو برنامه های اولویت دار خود بیان کرده و از همکاران خود خواست تا همانند گذشته و با روحیه‌ای مضاعف برای خدمات رسانی بهتر و بهینه به مردم تلاش خود را ادامه دهند.