افكار نيوز: مرضيه وحيد دستجردي وزير بهداشت درمان و آموزش پزشكي كه در حاشيه جلسه امروز هيئت دولت با خبرنگاران گفتوگو ميكرد در پاسخ به سؤالي مبني بر اينكه با توجه به افزايش شديد دما آيا به بيمارستانها دستورالعمل ويژه اي داده شده است، گفت: ما اورژانسهاي بيمارستاني را ساماندهي كردهايم كه اخيراً بخشنامهاي را براي آنها فرستادهايم و گفتهايم كه حتماً بايستي اورژانسهاي بيمارستانهاي به خصوص بزرگ متخصص مقيم اورژانس داشته باشند و حتماً بايستي بيماراني كه به بيمارستانها مراجعه ميكنند در اسرعوقت به آنها رسيدگي شود.
وی افزود: خوشبختانه در این ایام بیمارانی که به علل مختلف به صورت اورژانسی به بیمارستان‌ها مراجعه کرده‌اند که تعدادی هم به دلیل گرمازدگی بوده در اسرع‌وقت مورد معالجه قرار گرفته‌اند.
وحید دستجردی در بخش دیگری از سخنان خود به مردم توصیه کرد: با توجه به گرمای شدید هوا که به مدت چندین روز تداوم یافته است می‌تواند به یک گرمازدگی منجر شود و لذا از همه هموطنان خواهشمندم جز در مواقع ضروری از خانه‌های خود خارج نشوند و حتماً به توصیه‌های پزشکان در این زمینه توجه داشته باشند.
وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی یادآور شد: از هموطنان عزیز خواهشمندم در مقابل نور مستقیم خورشید حرکت نکرده و از چتر و کلاه استفاده کنند و حتماً سعی کنند در زمان‌هایی از خانه‌ خارج شوند که شدت گرما در حد زیادی نباشد.
وی در خصوص آمار گرمازدگی در کشور نیز گفت: استان‌های جنوبی کشور که گرمای طولانی را شاهد بوده‌اند طبق آمارها بیشترین تعداد مراجعه ‌و گرمازدگی‌ها در این استان‌ها بوده است ولی در عین حال در سایر استان‌های کشور(۱۹ استان اعلام شده) این موضوع وجود داشته است.
وحید دستجردی در پاسخ به سؤالی مبنی براینکه آخرین آمار بیماری آنفولانزا در کشورمان در چه وضعیتی است، تصریح کرد: خوشبختانه آنفولانزای نوع A کاملاً ریشه‌کن شده است و به هیچ وجه مواردی از این بیماری در کشورمان نداریم و آمار ما همان ۱۴۰ مورد مرگ بود که قبلاً اعلام شده است.
انتهای پیام / ر