به گزارش افکارنیوز،

حجت الاسلام محسنی اژه‌ای عصر امروز در نشست پرسش و پاسخی که به دعوت بسیج دانشجویی دانشگاه تهران و در دانشگاه ادبیات برگزار شد محسنی اژه ای در رابطه با قانونی بودن یا نبودن پرداخت حقوق های نجومی گفت: همه این حقوق ها قانونی نیست.

وی افزود: برخی ها که گفتند قانونی است به سوال من پاسخ بدهند، این شرکت هایی که افراد درش بودند و پاداشی که گرفتند سود دهی داشته است و اختیار تقسیم این سود را داشتند. یقین داریم برخی از این شرکتها زیان ده بودند و مگر می شود شرکت زیان ده سود داشته باشد که به اسم سود دهی، مبالغی را بین خودشان تقسیم کنند.

معاون اول قوه قضاییه گفت: برخی از این افراد اسناد صوری درست کرده و اعلام کردند که صوری هست. اگر خلاف قانون نبوده است پس چرا دولت برخی ها را عزل کرده است. صندوق توسعه را به حق عزل کردید، این فرد چه تفاوتی با کسی که بیشتر از اینها گرفته است، دارد؟ چرا بقیه نجومی بگیران عزل نشدند.

وی ادامه داد: اگر به ناحق نگرفتند چرا می خواهید مبالغ از آنها پس گرفته شود. دولت باید در این رابطه شفاف سازی کند.

سخنگوی قوه قضاییه تصریج کرد: در همان روزهای اول دادستان تهران نامه ای به برخی مسولان نوشتند و با این حال 12 پرونده از سوی اطلاعات سپاه تشکیل شده است.

محسنی اژه ای از تکمیل گزارش بازرسی کل کشور خبر داد و افزود: دوشنبه اقای سراج اعلام کرد که گزادش سازمان بازرسی در مورد بیمه ها و بانک ها کامل شده‌است و به دادستان ارجاع شده است.