به گزارش افکارنیوز،

 محمد اسماعیل سعیدی گفت: در حال حاضر دسترسی مردم بویژه نوجوانان و جوانان به مواد مخدر صنعتی و داروهای روان گردان وجود دارد و جامعه ما باید در این خصوص حساس باشد.

وی اظهار داشت: ضرورت دارد با توجه به حساسیت و اهمیت موضوع مقابله با اعتیاد به مواد مخدر صنعتی و شیمیایی، دست اندرکاران ستاد مبارزه با مواد مخدر تعامل سازنده ای با نمایندگان مجلس دهم داشته و گزارشی در خصوص اقدامات انجام شده، مشکلات ونواقص مبارزه اجتماعی با مواد مخدر ارائه دهند.

نماینده مردم تبریز و اسکو در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: با ارایه گزارش مسوولان ستاد مبارزه با مواد مخدر به مجلس، باید نواقص و مشکلات با نگاه های دقیق و بررسی های کارشناسانه برطرف شود و اگر کاستی ها و مشکلات، خلا قانونی برای اجرا دارند، مجلس با آگاهی نسبت به راه حل مناسب اقدام کند.

سعیدی با بیان اینکه نمایندگان مجلس باید حضور جدی‌تر در بحث مبارزه با مواد مخدر داشته باشند، تصریح کرد: اعمال نظارت‌ها در قانون گذاری و اجرای رویکرد اجتماعی شدن مبارزه با مواد مخدر می تواند موانع موجود را برطرف کند.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی حضور و نقش مردم را نیز در این رابطه بسیار مهم دانست و گفت: اگر مردم جدیت مسوولان و نمایندگان مجلس را در مبارزه اجتماعی با مواد مخدر مشاهده کنند، مشتاقانه پای کار خواهند آمد و موفقیت برای مقابله با اعتیاد 2 چندان خواهد شد.

سعیدی با اشاره به اینکه ما باید ساز و کارهای لازم را برای همراهی مردم در مبارزه اجتماعی با مواد مخدر فراهم کنیم، افزود: اعتیاد به مصرف مواد مخدر صنعتی و شیمیایی پدیده و بحرانی اجتماعی است و برای مقابله و پیشگیری از شیوع این بیماری مسری نباید نقش مردم را نادیده گرفت .


نماینده مردم تبریز و اسکو در مجلس شورای اسلامی ، با تاکید بر فرهنگ سازی در این رابطه، اظهار داشت: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی شاهد بودیم نهاد خانواده، مسوولیت خود را به گردن نهادهای دولتی انداخته و از بسیاری از مسایل سلب مسئولیت می‌کند.

سعیدی اضافه کرد: در جامعه امروزی، بخش قابل توجهی از مشکلات جوانان ناشی از رفتارهای نادرست خانواده با فرزندان است، آموزش نهاد خانواده امری ضروری بوده و باید گسترش یابد.

وی خاطرنشان کرد: خانواده باید با فرزندان رفتارهای درست و صحیح داشته و اگر مشکلی نیز بوجود می آید از مراکز مشاوره کمک بگیرند.

به گفته عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی، بحث اجتماعی شدن مبارزه با مواد مخدر باید با آموزش نهاد خانواده، اقدامات سازنده و پیشگیرانه در سطح وسیع و مشارکت مردم و مسوولان به نتیجه و سرانجامی مثبت خواهد رسید.