به گزارش افکارنیوز،
یاسر خالدی رییس سالن عملیات مرکز مدیریت راه های کشور در خصوص آخرین وضعیت راه های کشور اظهار کرد :  آخرین گزارش های مرکز مدیریت راه های کشور حاکی است از پنجشنبه 25 آذرماه در چهار روز متوالی و تا یکشنبه هفته آینده درحوزه استان های آذربایجان غربی ، آذر بایجان شرقی ، اردبیل با برودت هوا و بارش برف مواجه می شویم واز اوایل هفته آینده این توده هوایی به حوزه استان های مازندران ، زنجان ، قزوین ، تهران و البرز خواهد رسید بنابراین به هموطنان توصیه می شود از سفرهای غیر ضروری پرهیز کنند و در موارد ضروری به همراه داشتن تجهیزات زمستانی و زنجیر چرخ الزامی است لذا از رانندگی در ساعات شب و اوایل روزخودداری شود . 
 
وی ادامه داد : با توجه به وضعیت جوی و شرایط حاکم بر راه های کشور بیش از دو هزار دستگاه ماشین آلات و تجهیزات راهداری و بیش از 12هزار راهدار برای امداد رسانی به هموطنان در آماده باش کامل هستند و تمامی راهدارخانه های کشور آمادگی لازم برای اسکان مسافران را دارند .
 
خالدی تصریح کرد : بارش برف در 24 ساعت گذشته برای 23 محور شریانی و 14 محور غیر شریانی  گزارش شده  و تاکنون  20 محور روستایی بازگشایی شده است.
 
وی افزود : همچنین استان های خراسان شمالی و خراسان رضوی روز گذشته در گیر کولاک و یخ زدگی شدید و برودت بسیار بالای دمای هوا بوده و به همین دلیل بیش از 40 درصد (حدود هزار و صد تن شن و نمک ) از کل تجهیزات عملیات امداد رسانی  در این استان ها استفاده شده است . 
 
رییس سالن عملیات مرکز مدیریت راه های کشور در پایان گفت : در عملیات امداد رسانی راه های کشور با بهره گیری 139 دستگاه ماشین آلات راهداری و صرف 2 هزار و 348 تن شن و نمک ، 911 کیلومتر باند برف روبی شده  و به 20 دستگاه خودرو گرفتار در برف امداد رسانی شده است .