به گزارش افکارنیوز،

 سردار حسین ساجدی نیا روز دوشنبه در حاشیه اجرای طرح برخورد با سارقان پایتخت اظهار داشت: در 48 ساعت گذشته ماموران پایتخت با اجرای طرح مقابله با سارقان، موفق شدند 199 نفر سارق که در قالب 41 باند سرقت می کردند را شناسایی و دستگیر کنند. بر اساس آمایش انجام شده 103 نفر از این سارقان سابقه دار بودند و دیگر سارقان برای اولین بار از سوی پلیس دستگیر شدند.

 

به گفته رئیس پلیس تهران متوسط سن سارقان دستگیر شده 19 تا 25 سال است.

 

وی با اشاره به اینکه صحنه سرقت این سارقان بازسازی شده است تاکید کرد: در میان سارقان دستگیر شده سارقان آرایشگاه های زنانه نیز وجود دارد.

 

رئیس پلیس تهران در مورد بازگرداندن اموال مسروقه به مال باختگان گفت: طرح نرم افزاری را طراحی کردیم که بر اساس آن مال باختگان با مراجعه به فضای مجازی می توانند کشفیات پلیس از سارقان را ببینند که امیدواریم این طرح که به پلیس آگاهی نیروی انتظامی ارائه شده است تا پایان سال به صورت آزمایشی در تهران اجرا شود.

 

وی با اشاره به تعامل خوب قوه قضائیه با پلیس تهران گفت: خوشبختانه در سال 95 دادستان تهران و معاون امور سرقتش تعامل بسیار خوبی را با پلیس داشتند.

 

وی با اشاره به اینکه از دستگاه قضا درخواست کرده ایم که مرخصی سارقان را در ایام پایانی سال لغو کند گفت: برای کاهش سرقت از دادستانی تهران درخواست کردیم تا مرخصی پایان سال سارقان را لغو کنند و امیدوار هستیم با همکاری خوب دستگاه قضا میزان سرقت در پایتخت کاهش یابد.

 

وی از افزایش گشت های موتوری پلیس در تهران خبر داد و گفت: تا پایان سال علاوه بر افزایش نیروی انسانی 250 گشت موتوری پلیس به پایتخت اضافه می شود.

 

ساجدی نیا در مورد سرعت کشف جرم در تهران گفت: درحال حاضر 98 درصد قتل های رخ داده در تهران در همان ماه های اول کشف و قاتل دستگیر می شود این درحالی است که در حوزه سرقت منزل، خودرو و زورگیری نیز جرم را در 6 ماهه اول کشف می کنیم. خوشبختانه میزان افزایش کشف سرقت در تهران 20 درصد افزایش یافته است اما مهمتر از افزایش کشف بیشتر شدن احساس امنیت در میان شهروندان است.

 

وی در پایان با اشاره به اینکه برخی از سرقت ها با دوربین مدار بسته محل سرقت کشف می شود از شهروندان خواست ساختمانهای خود را به دوربین های مدار بسته مجهز کنند تا در صورت وقوع سرقت بتوانند به پلیس کمک کنند.