به گزارش افکارنیوز،
بر اساس تصاویر ماهواره و آخرین داده های هواشناسی سامانه بارشی فعالی در نوار غربی کشور، دامنه های زاگرس مرکزی، دامنه های غربی البرز، جنوب کشور و در غرب سواحل دریای خزر مشاهده می شود که موجب بارش باران و گاهی رعدوبرق و وزش باد و در مناطق سرد سیر و ارتفاعات بارش برف شده است.
 
طی روز پنج شنبه با تقویت و گسترش سامانه فوق، بارش باران وبرف اکثر مناطق نیمه غربی کشور را فرا خواهد گرفت و از بعد ازظهر پنجشنبه با کاهش بارش‌ها از سمت غرب بتدریج فعالیت سامانه به سواحل شرقی دریای خزر و شمال شرق کشور گسترده خواهدشد.
 
روز جمعه بارش‌های پراکنده برای شرق سواحل دریای خزر و شمال شرق پیش بینی می شود و بتدریج سامانه بارشی از کشور خارج می شود.
 
از اواخر وقت روز پنجشنبه سامانه بارشی جدیدی از شمال غرب کشور وارد می شود که سبب افزایش ابر و بارش پراکنده در این مناطق می شود.
 
روز شنبه بارش باران وبرف و وزش باد در استان‌های آذربایجان غربی ، آذربایجان شرقی، کردستان و زنجان پیش بینی می شود همچنین در این روز با نفوذ جریانات سرد شمالی از روی دریای خزر به سواحل، بارش در استانهای واقع در سواحل دریای خزر، اردبیل و ارتفاعات البرز آغاز می شود.
 
شدت بارش روز پنجشنبه در گیلان، غرب مازندران، شمال شرق خوزستان، چهارمحال و بختیاری و شمال کهکیلویه پیش بینی می شود. طی این روز دمای هوا در نیمه شمالی و غرب کشور کاهش خواهد یافت که این کاهش دما در نوار شمالی و شمال غرب کشور محسوس تر خواهد بود.
 
دریای خزر نیز طی روز آینده مواج و طوفانی خواهد بود. روز پنج شنبه غرب خلیج فارس و روز جمعه کل خلیج فارس مواج پیش بینی می شود.
 
لازم به ذکر است روز پنجشنبه با افزایش سرعت وزش باد بر روی کشور عراق و مناطق مرزی کشور باد و گردو خاک رخ خواهد داد که سبب کاهش کیفیت هوا در برخی مناطق غرب و جنوب غرب کشور خواهد شد.
 
 
جدول آب و هوا
آغاز فعالیت سامانه بارشی در نوار غربی کشور/مواج شدن خلیج فارس و دریای خزر +جدول
آغاز فعالیت سامانه بارشی در نوار غربی کشور/مواج شدن خلیج فارس و دریای خزر +جدول
آغاز فعالیت سامانه بارشی در نوار غربی کشور/مواج شدن خلیج فارس و دریای خزر +جدول