به گزارش فارس، شرکت هرمی عرضه لوازم آرایشی و بهداشتی اوریفلیم سال گذشته توسط دستگاههای امنیتی منهدم شد اما طی ماههای اخیر با شگردی تازه دوباره کار خود را آغاز کرده است.

این شرکت سوئدی که پیش از انهدام در ایران تنها یک شعبه در پایتخت داشت در حال حاضر در قالب راه‌اندازی فروشگاه‌های متعددی در نقاط مختلف شهر تهران در حال فعالیت است.

بازاریابان این شرکت هرمی که اصطلاحاً «مشاوران زیبایی» خوانده می‌شوند با شروع به کار مجدد این شرکت، با تشکیل زیرشاخه‌ها از سودهای قابل توجهی برخوردار می‌شوند.

این بار «اوریف‌لیم» به ظاهر فروشگاه‌هایی برای تک‌فروشی محصولات بهداشتی و آرایشی راه انداخته است در حالی‌که همچنان بازاریابان یا همان مشاوران زیبایی حضوری فعال در این فروشگاه‌ها دارند و خریداران با ورود به زیرشاخه‌ها، برای خرید محصولات می‌توانند از " تخفیف " برخوردار ‌شوند و سودی را عاید سرشاخه‌ها کنند.

در حالی‌که دستگاه‌های امنیتی ۳۱ مرداد ۱۳۸۹ موفق به پلمب این شرکت هرمی در ایران شدند، اما این شرکت طی بیانیه‌ای در تاریخ ۱۳ شهریور ۱۳۸۹ وعده " بازگشایی این شرکت با کارکنان هسته‌ای محدود " را داد. وعده‌ای که در حال تحقق یافتن است.

این در حالی است که سرهنگ امیدی؛ معاون مبارزه با کلاهبرداری پلیس آگاهی با اشاره به زمزمه هایی مبنی بر فعالیت مجدد شرکت هرمی اوریف‌لیم، فعالیت مجدد این شرکت هرمی را " غیر قانونی " اعلام کرد.

به گفته معاون مبارزه با کلاهبرداری پلیس آگاهی، از سال ها پیش هیچ کدام از شرکت های هرمی از بین نرفته اند و تنها ضعیف شده اند، اما چندی بعد با روش های تازه وارد میدان شده اند.

به گفته این مقام مسئول در پلیس آگاهی این شرکت ها به بهانه بازاریابی شبکه ای وارد میدان فعالیت های هرمی می شوند و دور تازه فعالیت شرکت هرمی اوریف لیم هم " غیرقانونی " است.

در حالی‌که معاون مبارزه با کلاهبرداری پلیس آگاهی فعالیت دوباره این شرکت را " غیرقانونی " اعلام کرده است اما این شرکت به راحتی محصولات لوازم آرایشی و بهداشتی خود را در آگهی‌نامه‌های محلی و تبلیغات دیواری تبلیغ می‌کند.

حتی دوباره مشاوران زیبایی این شرکت با در دست داشتن بروشورهای تبلیغاتی آن در اماکن عمومی از جمله مترو به تبلیغ می‌پردازند.

نکته قابل تأمل این است که با توجه به اینکه حتی معاون پلیس آگاهی اعلام کرده است " هرمی‌ها هیچ گاه از بین نرفته‌اند و هر بار با روش تازه‌ای وارد می‌شوند " چرا نیروهای قضایی و انتظامی با جدیت بیشتری برخورد نمی‌کنند و در حال حاضر که نقاب تازه " اوریف لیم " برای آن‌ها محرز شده است، وارد عمل نمی‌شوند.

این در حالی است که هر روز که برخورد با هرمیها به تأخیر میافتد افراد بیشتری به آنها آلوده میشوند.