به گزارش افکارنیوز،
انوشیروان محسنی بندپی رئیس سازمان بهزیستی کشور در مراسم پنجمین مجمع دبیران شوراهای امر به معروف و نهی از منکر دستگاه های اجرایی کشور که صبح امروز( یکشنبه) برگزار شد، با اشاره به اقدامات این نهاد در حوزه امر به معروف و نهی از منکر اظهار داشت: سازمان بهزیستی کشور در یک سال گذشته، در زمینه توسعه تعالیم دینی و برپایی فریضه واجب نماز جزء 76 دستگاه برتر در این امر بوده و در جشنواره شهید رجایی نیز حائز رتبه برتر شده است، همچنین برپایی مسابقات جهانی قاریان نابینای جهان اسلام از مهم ترین اقدام این سازمان است.
 
وی افزود: دو اصلی که در آموزه های دینی ما به آن ها توجه ویژه ای می شود، یکی مسئله امر به معروف و نهی از منکر بوده و دیگری اجرای فرامین قرآن که در مسائل مختلف سیاسی، اخلاقی، اقتصادی و غیره راهگشای افراد شناخته شده است.
 
محسنی بندپی تصریح کرد: در دین اشاره شده که اگر ما در جامعه مسئولیت پذیر نباشیم و نسبت به وظایف خود بی اهمیت باشیم، موجب گسترس ناهنجاری ها و تهاجم ها و در نتیجه به خطر افتادن معنویت در جامعه خواهیم بود.
 
رئیس سازمان بهزیستی کشور با اشاره به اقدامات حلب و سوریه که نوعی نهی از منکر محسوب می شود، گفت: باید سد محکمی در برابر گسترش منکرات در زندگی فردی، اجتماعی، ملی و فراملی ایجاد شود.
 
وی در ادامه بیان داشت: سازمان بهزیستی به عنوان یک استراتژی عمل می کند تا بتواند شیوع آسیب های اجتماعی را مهار کند و روند رو به رشد آن ها را توسط  کارشناسان متوقف کند.
 
محسنی بندپی عنوان کرد: با توجه به اینکه یک عمل منکر ابتدا از یک زاویه کوچک شروع می شود و اگر از همان ابتدا این عمل متوقف نشود، تبدیل به معضل بزرگی شده و مهار آن مشکل خواهد شد، پس باید از وقوع این مشکلات پیشگیری شود.
 
رئیس سازمان بهزیستی کشور تأکید کرد: امروزه با افزایش طلاق و اعتیاد در جامعه مواجه هستیم و میانگین معضل زنانه شدن اعتیاد در حال افزایش است، به طوری که نسبت افراد معتاد 15 تا 25 سال، 6 مرد به 1 زن، 25 تا 40 سال، 16 مرد به یک زن و 40 سال به بالا، 17 مرد به 1 زن است.
 
وی با اشاره به اینکه نهاد بهزیستی به عنوان یک سازمان تخصصی محسوب می شود، ادامه داد: مسئله حاشیه نشینی، فساد اخلاقی و غیره از جمله معضلاتی هستند که سازمان بهزیستی در این راستا اقدامات و برنامه هایی از جمله آموزش مهارت زندگی، تغییر سبک و شیوه زندگی، پذیرش رشد اجتماعی، مشارکت و همبستگی اجتماعی را به کار گرفته است و مواردی مانند پیشگیری خانه به خانه، ارتقای فرزندپروری، افزایش زمان گفتگو در خانواده و استفاده از تمام ظرفیت هایی که در جامعه وجود دارد نیز جزء استراتژی های این سازمان است.