به گزارش افکارنیوز،

اقبال شاکری در سیصد و نوزدهمین جلسه شورا با اشاره به تردد وسایل نقلیه ممنوعه در بزرگراه‌های تهران گفت: برای چندمین بار است که تردد موتور سیکلت‌های ممنوعه در بزرگراه نیایش ایجاد رعب و وحشت در شهروندان می‌کند.

وی ادامه داد: لذا هم به خودمان، شهرداری و هم به پلیس راهور تذکر می‌دهم که ‌باید اعمال قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی جدی‌تر گرفته شود.

شاکری افزود: این دوربین‌های ثبت تخلف در بزرگراه‌ها و معابر شهر باید در این چنین مواردی ثبت تخلف کنند و دستگاه‌های مسئول متخلف را مشمول اعمال قانون نمایند. این امر در مورد خودروهایی که اقدام به لایی کشیدن در بین خودروها و حرکات مارپیچ می‌کنند نیز صدق می‌کند.

رییس کمیته عمران شورای اسلامی شهر تهران در ادامه سخنان خود به پروژه زیرگذر آرش اسفندیار اشاره کرد و گفت: این پروژه در طرح جامع حمل و نقل نبود اما به تدریج از طریق خود منطقه نسبت به ایجاد آن اقدام شد.

وی ادامه داد: در حالی که سیاست گذاری اجرای چنین پروژه‌هایی با منطقه نیست عنوان می‌شود که منطقه خود اقدام به ساخت آن کرده و این در حالی است که عنوان می‌شود از بودجه خود منطقه 3 بهره گرفته شده است که این هم یک تخلف دیگر است و این در حالی است که در حال حاضر درخواست تخصیص بودجه نیز داده اند.

شاکری اضافه کرد: در این پروژه مشارکت بخش خصوصی نیز وجود خارجی ندارد و از همه مهمتر اینکه این پروژه تحلیل ترافیکی ندارد. لذا درخواست ما این است که تا تصویب موارد مورد ابهام و تخلف جلوی این پروژه گرفته شود، تا نیاز به دوباره کاری نباشد.

به گزارش اداره کل ارتباطات و بین الملل شورای اسلامی شهر تهران، مهدی چمران نیز پیشنهاد کرد: ابعاد این پروژه در کمیسیون عمران و حمل و نقل شورا بررسی شود تا سرنوشتی مانند زیر گذر امیر کبیر پیدا نکند.