انوشیروان کرمانینژاد امروز در گفتوگو با فارس درباره آتشسوزی اظهار داشت: حادثه آتشسوزی در بازار بزرگ چرم تبریز واقع در خیابان دارایی در ساعت ۶:۳۶ دقیقه صبح امروز به این سازمان اطلاع داده شد.

وی افزود: بلافاصله نیروهای ایستگاه یک به محل اعزام و پس از رسیدن به علت گستردگی حریق درخواست نیروی کمکی کردند که چهار ایستگاه دیگر به شماره‌های‌ ۱۱،۱۰، ۷ و سه به همراه خودروهای تانکر و تجهیزات نردبان به محل اعزام شدند.

کرمانی‌نژاد ادامه داد: نیروهای آتش‌نشانی از سه سمت، جبهه غربی ورودی مجتمع خیابان دارایی، جبهه جنوبی بازار حرمخانه و جبهه شمالی پارکینگ سبلان سریعا مشغول عملیات شده و مانع از سرایت و گستردگی بیش از حد شدند.

وی اضافه کرد: در این حادثه تعداد پنج باب مغازه و اجناس واقع در راهروها و گچ‌کاری راهروها در آتش سوخته و خسارت دیدند.

مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی تبریز گفت: در حال حاضر عملیات لکه‌گیری بازار چرم در حال انجام است تا حریق به صورت کامل مهار شود.

وی افزود: این آتش سوزی تلفات جانی نداشته و علت حادثه و میزان خسارات وارده به این بازار در دست بررسی است که به زودی اعلام می‌شود.

کرمانی‌نژاد یادآور شد: در این حادثه نیروهای انتظامی، پلیس راهور، اورژانس، شرکت گاز و برق و عوامل شهرداری منطقه یک در محل حضور و همکاری تنگاتنگ داشتند.

وی تصریح کرد: علت حریق از طرف کارشناسان سازمان آتشنشانی در دست بررسی است.