به گزارش ايسنا، تروور پريداوكس انگليسي كه از زمان تولد با نقص فقدان دست چپ روبهرو بوده، تا پيش از اين براي استفاده از گوشي تلفن همراه هوشمند خود مشكل داشت؛ اما اكنون ميتواند بدون حركت دادن گوشي، اقدام به تماس يا ارسال پيامك از روي دست فايبرگلاس و لمينت خود كند.این مدیر غذایی ۵۰ ساله به استفاده از فناوری روز گوشی هوشمند علاقه‌مند بود اما استفاده از این تلفن‌ها نیازمند برخورداری از هر دو دست است و پریداوکس برای حل مشکل خود از متخصصان مرکز حرکت‌بخشی اکستر و مسؤولان بخش ارتباطات نوکیا خواست تا یک اندام مصنوعی خاص برای وی بسازند.

این متخصصان یک چارچوب فایبرگلاس به رنگ پوست را برای قرار دادن گوشی تلفن همراه ساخته و گوشی نوکیا C۷ وی را در آن قرار دادند.

به گفته پریداوکس، تلفن همراه به راحتی در این اندام جا گرفته و در صورت نیاز براحتی قابل خروج است. وی این فناوری را برای بسیاری از معلولان و مجروحان فاقد دست مفید خوانده است.

استیو گالیچان، متخصص ساخت پروتز، اس استریت، کارشناس فنی و سارا بنت طی پنج هفته دست به ساخت این اندام مصنوعی خاص برای پریداوکس زدند. آنها یک فیبر چند لایه را برای گوشی تلفن همراه ساخته و آن را در داخل اندام مصنوعی قرار دادند تا پریداوکس بتواند گوشی خود را در آن جاسازی کند.

پريداوكس از سن سه سالگي از دست مصنوعي استفاده ميكند. وي ابتدا از شركت اپل براي اين منظور درخواست كرده بود، كه با عدم همكاري آنها مواجه شد. سپس به سراغ شركت نوكيا رفته و موفق به عملي كردن برنامه خود شد.