به گزارش مهر، صبح چهارشنبه در یکی از اتاقهای خوابگاه دبیرستان وابسته به دانشگاه علوم دریانوردی چابهار آتش سوزی رخ می دهد که طی آن دو دانش آموز فوت کرده و سه تن دیگر به شدت دچار سوختگی می شوند.

پس از اقدامات اولیه آتش نشانی، سه دانش آموز آسیب دیده به بیمارستان امام علی(ع) چابهار منتقل می شوند که به دلیل نبود امکانات و تجهیزات مناسب در این بیمارستان، بحثانتقال آنها به بیمارستان زاهدان مطرح می‌شود.

مدیر روابط عمومی آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان در گفتگو با خبرنگار مهر ضمن شرح این واقعه گفت: هر سه دانش آموز هم اکنون با هواپیما به زاهدان منتقل شده اند تا مراحل اولیه درمانی آنها آغاز شود اما بعد از چند ساعت برخی از اقوام این دانش آموزان در تماسی با خبرگزاری مهر عنوان کردند که این خبر صحت ندارد و مصدومان با آمبولانس راهی زاهدان شده اند.

" جمال الدین درزاده "، برادر دانش آموز " فرشید درزاده " که در این حادثه دچار سوختگی شدید شده است، در گفتگو با مهر گفت: با وجود اینکه درخواست کردیم تا این سه نفر را با هواپیما راهی تهران کنند اما این امکان فراهم نشد و هم اکنون برادرم به همراه پدرم با آمبولانس راهی زاهدان شده اند.

وی ادامه داد: وضعیت بیمارستان زاهدان هم بهتر از چابهار نیست و بعید می دانم در آنجا هم برای آنها بتوان کاری کرد.

همچنین " سمیربلیدی " یکی از اقوام دانش آموز " برهان الدین بلیدی " نیز در این باره به مهر گفت: این موضوع که مصدومان حادثه امروز با هواپیما راهی تهران شدند، صحت ندارد و هر سه را با آمبولانس به مرکز استان فرستادند که بیشتر از ۸۰۰ کیلومتر راه جاده ای است و اواخر نیمه شب به زاهدان می رسند.

گفته می شود در این واقعه که صبح امروز بر اثر اتصال سیم های برق در خوابگاه دبیرستان وابسته به دانشگاه بین المللی علوم دریانوردی چابهار رخ داده است دو دانش آموز به نامهای " قاسم حیرتی " و " قنبر قریب " نیز جان باخته اند.

سال گذشته نیز وقوع آتش‌سوزی در مدرسه شبانه‌روزی چاه‌رحمان واقع در بخش نصرت‌آباد در سیستان و بلوچستان منجر به کشته‌شدن یک دانش‌آموز شد که هنوز مقصران این حادثه شناسایی و حکم آنها از سوی مراجع قضایی اعلام نشده است.