به گزارش افکارنیوز،

سرهنگ نادر رحمانی، اظهارداشت: طبق آخرین گزارش های دریافتی از مرکز کنترل ترافیک راه های کشور هم اکنون در باند جنوبی آزادراه کرج - تهران از پل فردیس تا پل کلاک و باند جنوبی آزادراه کرج - قزوین از پل استاندارد تا پل فردیس ترافیک سنگین و در سایر جاده ها و معابر کشور وضعیت ترافیکی عادی و روان گزارش شده است.

وی افزود: در استان های خراسان شمالی، کرمان، تهران، مازندران در اکثر محورها غرب استان تهران آزادراه ساوه - تهران، استان خراسان رضوی محور مشهد - چناران و ملک آباد-تربت حیدریه همچنین استان قزوین محدوده بویین زهرا بارش باران گزارش شده است.

رئیس پلیس مرکز کنترل ترافیک راه های کشور گفت: در استان کردستان در اکثر محورها، استان اردبیل محورهای سرچم محدوده گردنه صائین و اردبیل همچنین استان اصفهان محورهای سمیرم - یاسوج و الیگودرز فریدونشهر، استان زنجان محور زنجان - بیجار و اتوبان تبریز - زنجان کولاک و یخ زدگی گزارش شده است.

رحمانی با اعلام اینکه تردد در محورهای کوهستانی فقط با زنجیر چرخ امکان پذیر است، افزود: همکارانم در پلیس راه و راهداری از تردد خودروهای فاقد تجهیزات ایمنی زمستانه در جاده های کوهستانی و برفی جلوگیری به عمل می آورند.

وی گفت: استان های گلستان، قزوین، آذربایجان غربی، ایلام، مازندران، گیلان، خراسان رضوی، چهارمحال و بختیاری، کرمان و کرمانشاه در اکثر محورها پدیده مه گرفتگی و کاهش دیده گزارش شده است. رانندگی که قصد تردد در این مسیرها را دارند حتما باید چراغ مه شکن و زنجیر چرخ به همراه داشته باشند.

رحمانی به رانندگان توصیه کرد قبل از تردد در مسیر های کوهستانی حتما با شماره ۱۲۰ تماس گرفته و از وضعیت جوی ترافیکی راه ها با خبر شوند.