به گزارش افکارنیوز،
محسن پیرهادی رئیس کمیته نظارت شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه دولت پشتیبانی مناسبی از برنامه‌های شهری تهران ندارد، اظهار داشت: یکی از مشکلاتی که امروزه شهر تهران با آن مواجه است پشتیبانی نکردن دولت از این نهاد است.
 
وی با بیان اینکه شهرداری تهران همانند گذشته نتوانسته کارها و وظایف خود را با سرعت و شتاب انجام دهد، افزود: یکی از دلایل مهم آن حوزه حمل و نقل عمومی است، چراکه دولت گذشته و دولت فعلی تعهدات خود را در این زمینه به شهرداری تهران ادا نکرده‌اند.
 
رئیس کمیته نظارت شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه  طلب مدیریت شهری از دولت در مجموع 16 هزار میلیارد تومان است، گفت: این رقم در ابعاد مختلفی مانند حمل و نقل عمومی، احیای بافت فرسوده و همچنین میزانی که باید بابت جرایم راهنمایی و رانندگی از خزانه دولت به شهرداری پرداخت شود، است.
 
پیرهادی با تاکید بر اینکه پرداخت بدهی به نوعی کمک نیست، افزود: این تکلیف قانونی دولت است که باید به آن عمل کند، چراکه از وضعیت به وجود آمده بسیار گله‌مند هستیم.
 
وی با بیان اینکه 16 هزار میلیارد تومان عدد قابل توجهی برای پیشبرد اهداف مدیریت شهری در حوزه‌های مختلف است، تاکید کرد: در حال حاضر هزینه 2 سال شهر تهران، طلب شهرداری تهران از دولت است.