به گزارش افکارنیوز،

سید جواد علوی با بیان اینکه مصرف مداوم بستنی در کودکان از عوامل بروز نزله، زکام مکرر، تورم لوزهها و ضعف هضم است، اظهار کرد:ریزه‌خواری یعنی مصرف میان وعده‌های بدون برنامه است که این رفتار از مهمترین دلایل اختلال هضم و مشکلات گوارشی است و تمام برنامه‌های کنترل وزن و حفظ سلامتی افراد را از بین می‌برد.

 مصرف طولانی‌مدت رانیتیدین باعث کاهش جذب ویتامین B12

این کارشناس طب سنتی متذکر شد: مصرف طولانی مدت قرص رانیتیدین باعث کاهش جذب ویتامین B12 شده و به دنبال آن باعث اختلالات ناشی از کمبود ویتامین B12 در فرد می‌شود. 

مصرف بیش از حد آب یخ از علل نازایی زنان

علوی درباره نازایی زنان نیز تصریح کرد: به گفته زکریای رازی، نوشیدن آب یخ موجب نازایی زنان می‌شود چرا که مصرف مواد غذایی سرد به ویژه آب یخ موجب به هم خوردن سیکل عادت ماهیانه زنان می‌شود همچنین کم تحرکی و ورزش نکردن نیز باعث نازایی زنان  است چرا که باعث تجمع بلغم لزج در رحم می‌شود. 

وی بیان کرد: نخودچی از تنقلات مناسب برای زنان شیرده است که شیر را زیاد میکند همچنین کاهش میل جنسی آنها را تعدیل می‌کند. 

حفظ سلامت و زیبایی ناخنها

این کارشناس طب سنتی یادآور شد: برای داشتن ناخن‌های زیبا و حفظ سلامتی آنها بهتر است دست‌ها را با روغن بنفشه ماساژ داده شود همچنن قرار دادن ناخن‌ها در روغن بنفشه موجب زیبایی آنها می‌شود.

علوی یادآور شد: بیدارى زیاد سبب خشکى بدن و از بین رفتن رطوبت, هضم نشدن درست غذا و فساد مزاج مى‌‏شود و چنانچه بی‌خوابی و بیداریهای طولانی و مکرر از حد بگذرد، منجر به بروز اختلالات روانی می‌شود.