به گزارش افکارنیوز،
نایب رئیس شورای اسلامی شهر تهران خطاب به اعضای حاضر در این جلسه گفت: هر چند فعلاً باب تشکر در کشور ما مسدود است، اما با این وجود، من از زحمات شما برای خدمت به شهروندان متشکرم و به تک تک شما عزیزان خدا قوت می‌گویم.

 

مرتضی طلایی با اعلام این که اَجر و پاداش خدمت به مردم در پیشگاه خداوند متعال، مأجور و محفوظ است، تأکید کرد: کاری که در گمنامی و سختی انجام می‌شود، به لطف خدا و توفیق الهی از آثار و برکات بیشتری برخوردار بوده و ماندگار می‌شود.

 

وی با تأکید بر این که متأسفانه این روزها، نه تن‌ها تلاش‌های شبانه روزی خدمتگزاران شهر دیده نمی‌شوند، بلکه بعضاً این زحمات به چالش نیز کشیده شده و زیر سؤال می‌روند، اعلام کرد: البته خداوند متعال جای حق نشسته و کار برای مردم را می‌بیند و احساس مثبت خدمت به مردم از هر حسی بهتر است.

 

*افزایش ساعت طرح ترافیک روزهای پنج شنبه مانند روزهای عادی تا آخر سال

 

معاون شهردار تهران در جمع بندی تدابیر و تصمیمات این جلسه با اشاره به این که سد معبر تحت هر شرایطی ممنوع است و روز بازارهای موقت مجاز در مناطق باید اطلاع رسانی شوند، اظهار کرد: در همه معابر به ویژه معابر با تردد بالا، باید صد در صد قانون اِعمال و انضباط ترافیکی اجرا شود.

 

حسینی با بیان این که نقاط مهم و ویژه شهر باید مشخص شده و مرکز اصلی و مراکز محلی کنترل ترافیک به صورت هوشمند تا آخرین دقیقه‌ای که تراکم ترافیک در معابر وجود دارد، فعال باشند، تصریح کرد: ساعات کار ایستگاه‌ها و خطوط مترو و بی آر تی و خطوط اصلی و منتخب اتوبوسرانی تا ساعات ۲۴ افزایش خواهند یافت، ضمن این که خطوط شبانه بی آر تی همچنان به فعالیت خود ادامه خواهند داد.

 

وی با تأکید بر این که تا آخر سال، ساعت طرح ترافیک در روزهای پنج شنبه مانند روزهای عادی خواهند بود و البته تا پایان سال طرح ترافیک روزانه در پنج شنبه‌ها به فروش نخواهد رسید، اضافه کرد: اتوبوسرانی و تاکسیرانی، مشترکاً باید تدابیر این جلسه را عملیاتی کنند و به صورت ویژه در نقاط شلوغ گلوگاهی، نیروهای میدانی این دو بخش در نقاط شلوغی مانند میدان قُدس مستقر شده و نسبت به انضباط بخشی فعالیت اتوبوس‌ها و تاکسی‌ها اقدام کنند.

 

*تأکید معاون شهردار تهران بر حضور میدانی مدیران ترافیک

 

معاون شهردار تهران با اشاره به این که از معاون شهردار تهران گرفته تا مدیران و مسئولان اتوبوسرانی و تاکسیرانی و معاونان و کارشناسان ترافیک مناطق، این روز‌ها باید در کف خیابان حضور داشته باشند، اظهار کرد: مسئولان ترافیکی باید به صورت میدانی به حل و فصل مسائل و مشکلات ترافیکی بپردازد.

 

حسینی با بیان این که احترام به قانون را اول باید از خودمان شروع کنیم و بعد از مردم انتظار داشته باشیم به قوانین و مقررات احترام بگذارند، تصریح کرد: پذیرفته نیست اتوبوس‌ها خارج از ایستگاه ایستاده و تاکسی‌ها در حریم تقاطع‌ها بایستند و در این صورت، می‌توانیم از رانندگان خودروهای شخصی توقع داشته باشیم که در محل‌های غیر مجاز توقف نکنند.

 

وی با تأکید بر این که همچون هر سال، هر چه به روزهای پایانی سال نزدیک می‌شویم، ترافیک افزایش می‌یآبد و مردم این موضوع را می‌دانند، اضافه کرد: همه باید پایِ کار باشیم و با اِعمال قانون و نظارت دقیق، نظم و انضباط را به صورت ویژه برقرار کنیم و به این منظور، از همکاری رسانه‌های جمعی جهت جلب همراهی مردم استفاده نماییم تا روزهای منظم تری رقم بخورد.

 

*سردار مهماندار: برخی فکر می‌کنند جمعه‌ها رعایت قانون تعطیل است

 

معاون شهردار تهران با اعلام این که در مدیریت بحران، اصلی وجود دارد که به موجب آن، آنجایی که کمبود داریم منجر به بحران نمی‌شود، بلکه جایی که از قبل برای آن فکر نکرده ایم به بحران می‌انجامد، بیان کرد: به منظور انضباط بخشی در شهر و ایجاد نظم ترافیکی، مجموعه‌ای از اقدامات منطقه‌ای و سیاست‌های فَرا منطقه‌ای پیش بینی شده که با کمک شهرداری‌های مناطق و مشارکت پلیس از جمله همکاری پلیس راهور به اجرا در می‌آید.

 

در ادامه این جلسه، رئیس پلیس راهور پایتخت، دستفروشی و اِشغال سطح معابر از سوی دستفروشان را از جمله مشکلات ترافیکی ایام پایان سال عنوان کرد و گفت: برخی از مردم فکر می‌کنند، چون روز جمعه تعطیل است، احترام به قانون و رعایت قوانین و مقررات هم در این روز تعطیل است، اما واقعیت این است که اینگونه نیست.

 

سردار محمدرضا مهماندار با تأکید بر این که مردم افزایش ترافیک آخر سال را پذیرفته اند، اما ما مسؤلین باید دور هم بنشینیم و برنامه ریزی دقیق داشته باشیم و سپس با قدرت وارد عمل شویم و اجازه قانون شکنی به متخلفان را ندهیم، اعلام کرد: بحث پنج شنبه و جمعه آخر سال و روان سازی ترافیک به منظور حضور شهروندان در بهشت زهرا در این ایام از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و باید مورد توجه قرار گیرد.

 

*افندی زاده: خودمان را در تصمیم گیری‌ها جای مردم بگذاریم

 

شهریار افندی زاده قائم مقام معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران نیز با اعلام این که طرح‌های ترافیکی باید به گونه‌ای برنامه ریزی و اجرا شوند که تا جای ممکن مردم را محدود نکرده و باعث زحمت شهروندان نشوند، تأکید کرد: باید از دریچه نگاه مردم عادی به مسائل شهر از جمله ترافیک نگاه کنیم و در تصمیم گیری‌ها خودمان را جای مردم بگذاریم.

 

همچنین مدیرکل خدمات شهری شهرداری تهران در این جلسه با اشاره به این که این روز‌ها بسیاری از افراد از شهرهای دور و نزدیک در تهران به مسافربری و دستفروشی مشغول هستند، اظهار کرد: دستفروشی تحت هر عنوان در شهر و معابر شهری ممنوع است و برای برخورد با وانت بارهای دستفروشی که سرشبکه‌های آن‌ها شناسایی شده اند، حکم دادستانی گرفته ایم.

 

اصغر عطایی با بیان این که در ایام آخر سال، ۴۸ مرکز مهم خرید در تهران شناسایی شده که تمام تلاش خود را به کار خواهیم گرفت تا در این روزها، شاهد دستفروشی در معابر مجاور این مراکز نباشیم، تصریح کرد: به موازات این موضوع، ۵۰ روزبازار موقت در نقاط مختلف شهر پیش بینی شده تا به صورت مجاز، علاوه بر بازارچه‌های بهاره خدمات رسانی کنند.

 

گفتنی است، در این جلسه که با حضور شهروندان مناطق ۱۱، ۱۲، ۱۶، ۱۹ و ۲۰ برگزار شده بود، شهروندان هر یک از مناطق موضوعات مربوط به منطقه خود را مطرح کردند و مقرر شد با هماهنگی مناطق ۲۲ گانه شهرداری تهران از جمله این ۵ منطقه، در جهت به حداقل رساندن مسائل و مشکلات ترافیکی پایتخت در ایام آخر سال اقدامات لازم به عمل آید.