به گزارش افکارنیوز،

سی ام دی‌ماه امسال که تلخ‌ترین پنجشنبه سال ۱۳۹۵ تبدیل شد و ناگهان پلاسکو در طول سه ساعت آتش گرفت و فروریخت. اما از زمان وقوع این حادثه  مسئولان دستگاه‌های مختلف برای حمایت از آسیب دیدگان و کمک به کسبه خسارت دیده ساختمان پلاسکو وعده‌های بسیاری از جانمایی آنها و حمایت از کسبه آسیب دیده ساختمان پلاسکو و ساختن مجدد این ساختمان در محل گذشته در طول دو سال دادند. 

اما با وجود گذشت ۴۳ روز از این پنجشنبه  تلخ و انجام اقدامات حمایتی از سوی مسئولان دستگاه‌های متولی بخش دولتی و خصوصی کسبه پلاسکو همچنان درگیری جانمایی و اسکان در مجتمع نور هستند و کاسبیشان را هنوز در فاصله دو هفته مانده به نوروز  سال ۱۳۹۶ آغاز نکرده‌اند، چرا که  آنها در هنگام جانمایی واحدهایشان در این مجمتع اعتراضاتی به مسئولان صنوف واتحادیه خود داشتند که این باعث شده بعد از جانمایی، مسئولان اتحادیه‌ها به این نتیجه برسند تا مجددا این کار برای کسبه معترض انجام شود و این خود سبب می‌شد تا بقیه کسبه نیز جابجا شوند. 

حالا ۱۷ روز تا عید باقی مانده و باید دید که چگونه این کسبه حمایت می‌شوند تا در روزهای باقی‌مانده بخشی از خسارات وارده به آنها جبران شود.