به گزارش افکارنیوز،

 الهه راستگو در سیصدو سی و ششمین جلسه شورا و پس از گزارش دبیر دبیران شورایاری‌های منطقه 3 شورایاران را بازوان پرتوان شورای شهر دانست و اظهار داشت: باتوجه به فعالیت اثربخش شورایاران لزوم توجه بیشتر به آنها ضروری است.

وی به بازدیدهای دوره‌ای خود از منطقه 3 و بیان مشکلات شهروندان آن پرداخت و افزود: تبدیل باغ نوری به سرای محله از جمله درخواست شهروندان بوده که در صورت تأمین اعتبار لازم عملی خواهد شد.

رییس ستاد توان افزایی و حمایت از فعالیت سازمان‌های مردم نهاد شهر تهران از تراکم فروشی و ساخت و سازهای بی‌رویه به عنوان مشکل دیگر شهروندان یاد کرد و گفت: متأسفانه این مشکل از گذشته و جود داشته و به دلیل عدم توجه کافی همچنان پابرجاست.

راستگو با بیان اینکه درآمد حاصل از محل تراکم فروشی باید به توسعه فعالیت‌های اجتماعی و فرهنگی تخصیص یابد، تأکید کرد: عدم برخورداری محلات ده ونک، قلهک و کاووسیه از میدان میوه و تره بار نیز مسئله دیگری است که با توجه به نیاز شهروندان ایجاد آن باید هرچه سریع تر در دستورکار قرار گیرد.

وی مسئله دیگر را در خصوص معضل بافت فرسوده در منطقه 3 عنوان کرد و اظهارداشت: برخلاف تصور عموم مبنی بر رفاه شهروندان این منطقه، وجود بافت فرسوده در محلات حسین آباد، زرگنده، ده ونک و رستم‌آباد اختیاریه امروز مشکلات فراوانی را برای شهروندان به دنبال داشته که با توجه به عدم ایمنی این بافت، مشکلات و خسارتهای جانی و مالی احتمالی لازم است مسئولان با کمک گرفتن از سازمانهای مردم نهاد که در این منطقه از تعداد قابل توجهی برخوردارند رسیدگی به این مو ضوع را در اولویت برنامه خود قرار دهند.

عضو چهارمین دوره شورای اسلامی شهر تهران در ادامه به ترافیک و نیاز به احداث پارکینگ طبقاتی اشاره کرد و گفت: تراکم فروشی و برج‌های سر به فلک کشیده که هر روز نیز افزایش می‌یابد مسئله‌ای نیست که بتوان به راحتی از کنار آن گذشت.

راستگو تأکید کرد: همانطور که در خصوص منطقه یک هم به آن اشاره کردم در این منطقه هم افرادی هستند که به طورخاص اقدام به برج سازی می‌کنند و شهرداری هم از این مسئله آگاه است. پیمانکارانی که از گذشته بوده‌اند و بدهی خود را نه به بانک‌ها و نه به شهرداری پرداخت نکرده‌اند و خواهش من رسیدگی به این مسئله است چرا که رسیدگی به آن مشکل تامین اعتبار برای رفع مشکلات شهروندان در حوزه‌های مختلف را فراهم خواهد ساخت.