به گزارش افکارنیوز،

پیاز یکی از قدیمی ترین سبزی ها در دنیا و ایران است که خاستگاه آن را در ایران و افغانستان ذکر کرده اند.

در ادامه با فواید و خواص دارویی پیاز آشنا شوید.

التیام بخش زخم

سه عدد پیاز متوسط را در هاون بکوبید و وقتی کاملا خرد و له شد آن را روی جراحات و زخم‌ ها بگذارید و با پارچه تمیزی روی آن را ببندید. به زودی شاهد کم شدن درد و التیام زخم خواهید بود.

از بین برنده زکام و سرماخوردگی

یک پیاز متوسط را پوست بگیرید و داخل چند برگ کلم بپیچید و درون فویل گذاشته و با حرارتی ملایم (داخل فر، روی شعله ملایم، داخل خاکستر و…) بپزید. سپس آن را له کرده و با کمی شیرین‌ بیان مخلوط کنید و بخورید. خوردن پیاز برای از بین بردن حالت زکام و سرما خوردگی معجزه‌ آساست.

موثر برای سردرد های میگرنی

پیاز تندی را رنده یا خرد کرده و گاز آن را تنفس کنید.  پیاز برای درمان سر درد یا میگرن‌ های خفیف بسیار موثر است. روزی 2 تا 3 بار این کار را انجام دهید.

مسکن طبیعی و قوی

پنبه آغشته شده به آب پیاز را کنار دندانی که درد می‌کند، بگذارید. به زودی درد آن را کم خواهد کرد

کاهش وزوز گوش

پنبه کمی آغشته شده به آب پیاز را داخل گوش بگذارید. این کار سبب از بین رفتن صدای وزوز گوش می‌شود.

 دفع کننده سموم

ناراحتی‌های کبدی اغلب وقتی پیش می‌آید که بدن نیاز به دفع سموم دارد. برای از بین بردن مشکلات کبدی و دفع سموم بدن 200 گرم پیاز را به صورت پوره (چند پیاز را در آب پخته، له کرده و با کمی نمک و کره مخلوط کنید) درآورید و با کمی عسل طبیعی مخلوط کرده و در یخچال بگذارید تا مدتی بماند. سپس آن را صاف کرده و هر روز ناشتا نصف فنجان میل کنید.

دفع کننده ی سنگ

یک پیاز درشت را ریز کنید و در چهار قاشق سوپخوری روغن زیتون نیم‌ پز کنید. سپس 150 گرم آب به آن بیفزایید و ده دقیقه بجوشانید. این مخلوط را گرم میل کنید. این مخلوط را چند شب متوالی و 2 ساعت قبل از خواب میل کنید. خوردن پیاز برای دفع سنگ کیسه صفرا بسیار مفید است.

درمان بی خوابی

کسانی که دچار کم‌خوابی هستند شب‌ ها همراه غذا پیاز میل کنند. با خوردن پیاز خواب خوب و آرامی را تجربه خواهند کرد.

ضد عفونی کننده ای قوی

وجود گوگرد در پیاز آن را به صورت یک ضدعفونی‌کننده قوی درآورده و وقتی گوگرد وارد خون می‌شود و به ریه می‌رسد با انواع عفونت‌های تنفسی مثل آسم، ورم گلو و… مبارزه می‌کند.

پر از ویتامین

پیاز دارای ویتامین‌های A، B، C، آهن، فسفر، پتاسیم، ید، سدیم، گوگرد و… است و به همین علت خوردن پیاز همراه با غذا افزاینده عمر است زیرا سرشار از مواد لازم برای بدن است.